Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos a babám alig van...

Nyücü kérdése:

8 hónapos a babám alig van tejem. Max 50 ml egesznap de van. A kicsi nem is akar szopizni annyit. Tapszert nem eszi . Mit tehetnék hogy több legyen a tejcsi? Nektek mi vált be? Szeretném még szoptatni .

Figyelt kérdés
2019. szept. 20. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Rakjad sokszor cicire. Nem baj, ha épp nem eszik, sokszor cicire. Annál jobban semmi nem indítja be a terjed. De, eszik már mást is? Ha eszik akkor nem baj, ha annyit nem cicizik.
2019. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy értem, ha eszik már rendes ételt is, akkor nem baj, ha a tejedet nem issza** cicicicici cici cici sokat, ha kell csak komfortozni, hátha beindul.
2019. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokszor tedd mellre, de nem tragédia az sem, ha nem sikerül visszaszaporítani, hiszen már ehet joghurtot, sajtot, túrót. 😊
2019. szept. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Szia, nyilván már megkezdted a hozzátáplálást is és talán annyira jóllakik, hogy nem kér cicit. Én megfordítanám, reggel cicire tenném, utána adnám a reggelit, ugyanezt ebédkor és vacsora előtt is. Szerintem fontos a tejalapú táplálás legalább 1 éves koráig, nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában a mai tehéntejek minőségével, de kritikán aluli. Az anyatejnél jobbat nem tudsz neki adni. Az a durva, hogy ezek a túlhormonkezelt, túltenyésztett, gyógyszerezett tömegtermelés áldozatai tehenek teje kb. egyenlő a fehér méreggel. Rengeteg kisgyerek allergiás a mai boltban kapható ipari tehéntejre, nem véletlenül. Ha lehet, mindenképp megbízható kis gazdaságból szerezzél be házi tejet, tejterméket, azzal nem lesz gond. Mi is megkaptuk (3 gyerekem van), hogy nem a tejjel van a gond, a tehénnel! Sajnos ez az igazság.
2019. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Próbálkozzál, de 50 ml egy nap nagyon kevés, ehhez muszáj hozzátáplálni, ételt és italt is, nincs mese, különben már azért nem fog szopni, mert éhezik és legyengül a baba.

Nagyon változó, meddig lehet szoptatni, nekem 7 és 13 hónap között volt 4 gyerek esetében. Sajnos ez hormonálisan van szabályozva, nem akaratilag. Nem vagyunk egyformák, de nem a vágyaink számítanak, hanem hogy a gyerek egészséges legyen. Ekkora babánál már nem "jön vissza" a tej, ha egyszer elapadt :(

Nyugodtan kaphat ekkora baba gabonakását, burgonyapürét, zöldborsót, zöldbabot, kevés, majd több hússal kiegészítve is akár, illetve a korának megfelelő bébiételeket, almát, barackot vitaminnak.

Sok időd nincs, max. 2-3 nap átváltani.

Ne félj elvárásoktól, nem vagy rossz anya, ha elapadt a tejed!!!!

2019. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Rengeteget rakom cicire , egyszerűen elfordul nem kér, félálomból felébredve csak. 11 fajta tápszeren vagyunk túl amit többször kináltam neki egyse kell. Mélyalvasból felébredve elkeszitett poharban hütött tápszert eszik csak meg , ha frissen csinálom elfordul.Elkezdtük a hozzátaplálast már , en főzők neki mindent ,nem kap bébiételt mert a védőnő leteremtett az orvos előtt hogy emiatt nem hizik a kicsi.Napokat sírtam miatta.Pedig jóízűen ette 2üveggel is egyszerre.A hazi kosztból nem eszik annyit.Eszik csirkemellet , májat , gyümölcs zöldségeket már , joghurt tejtermékeket most kostoltatom.Nem szeretnék neki tehén se kecske tejet adni 1 éves kor alatt

Reménykedtem hogy van par tipp , de én is ugy erzekelem hogy már nem jön vissza a tejmennyiség. :(

2019. szept. 20. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél be naponta pár kanál darált görögszénamagot.
2019. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Ne legyél már hülye! Helyetted ott van hülyének a védőnőd.

A bolti bébiétel nem az ördögtől való.

2019. szept. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!