Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apaszthatom el a...

Hogyan apaszthatom el a tejem? A kicsi már nem akar szopni, nekem sok a tejem és már magas lázam van 2 napja. Csak szenvedek? Van megoldás?

Figyelt kérdés
Azt is mondták jegeljem,hideg vizes borogassam de ettől nekem csak jobban bekeményedik. Próbálok mindig kicsiket fejni, de attól se könnyebb, a fejőbe alig megy valami nagy nehezen. De közbe meg csöpög a sok tej, teljesen átáztat. Lázas vagyok, 38-39 fokos. Gyógyszert nem akarok szedni? El lehet választani más módon?
2016. ápr. 26. 14:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és nem akarom fenntartani a tejtermelést, nem akarok fejni non stop, sem leadni tejet. Ne próbáljon senki meggyőzni. Kinlodtam, szenvedtem eleget már.
2016. ápr. 26. 14:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szopik már,akkor keresd fel a nőgyógyászat,ő tud adni gyógyszert ami elapasztja,más lehetőség nagyon nincs.Ezzel lehet gyorsan elérni.
2016. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez komoly ? Hogy gyógyszerek kívül semmi nincs, akkor így maradok gyulladt mellekkel?

Írna valaki akinek sikerült elapasztani gyógyszer nélkül is?

2016. ápr. 26. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszer. Bromocriptin néven fut, ha szerencséd van, még a háziorvosod is felírja. Ezt kapják azok is, akik elvesztik a babájukat.
2016. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem szoptattam csak fejtem. Nem astam le a tejem, hanem a kisfiamnak fagyasztottam. 6 hónap után elegem lett. Ugy apasztottam el hogy egyre kevesebbet fejtem. Ritkabban, kevesebb ideig. Először borzasztóan fár, csöpögött. Utána 3 napig kb csak 3*naponta, éppen csak annyit h ne legyen kemény. Utána 2* és végül csak este. Ez egy hosszú folyamat de én sem akartam gyógszerr szedni. Íhy oldottam meg.
2016. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Marpedig egyre kevesebbet de kell fejni. Kozbe hideg!vizes borogatas. Lassan, de fog apadni. Sok sikert.


Ui.: bocs, de nagyon irigyellek, hogy ennyi tejed volt, van, bar nekem lett volna

2016. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
El lehet apasztani, ha egyre kevesebbet fejsz. De ez csak akkor működik, ha épp nincs mellgyulladásod. Jelen esetben először azt meg kellene szüntetni. Ha úgyse akarsz többet szoptatni, megoldaná a problémát a fentebb említett tejapasztó gyógyszer. Egyébként meg a langyos vizes borogatás és rengeteg masszírozás és fejés segíthet, amíg ki nem sikerül fejni a gyulladt részből a tejet. Ha nem megy ezzel a módszerrel, akkor antibiotikumot szoktak írni.
2016. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.És a gyulladást megszünteti ha antibiotikumot szedek? Ha lemegy a gyulladás akkor kezdjek el naponta fejni egyre kevesebbet? Vagy már most hogy be van gyulladva próbáljam meg kifejni?
2016. ápr. 26. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Most kell kifejni, mert a pangó tej hatására eldurvul a mellgyulladàs. Nekem nem vált be a hidegvíz. A babám 10 hetes korában begyulladt a bal mellem. Csillagokat láttam a fájdalomtól, bevörösödött a gyulladt terület, magas lázam volt. Én nem akartam elapasztani /hál' istennek 15 hónapos koráig szopizott/, ezért a dokim tanácsára jó alaposan megszoptattam. Iszonyú fájdalom volt, de a babánál nincs jobb mellszívó. Aztán a dokim további tanácsát követve forró vizes zuhany alá álltam, folyattam a mellemre a forró vizet, és közben masszíroztam. A meleg víz köztudottan lazítja a szöveteket, úgyhogy könnyebb volt kimasszírozni a csomókat. Masszíroztam-fejtem a zuhany alatt, míg egyszer csak már nem feszült annyira. Teljesen kitisztult a gyulladt mellem. Persze a lázam a forró víz hatására az egekbe szökött /40 fok fölé/, de amint megkönnyebbült a mellem, lefeküdtem egy lórúgás lázcsillapítóval, és kialudtam magam. Amikor felkeltem, kutyabajom volt. Persze a dokim antibiotikumot is felírt.

Szval javaslom a meleg zuhany alatti masszírozást egészen addig, amíg csomómentes nem lesz a melled. Ha ezt megtetted, és el akarod apasztani a tejed, fejni kell, de csak akkor, amikor érzed, hogy újra telítődik, és csak annyit, amitőo megkönnyebbülsz. Vagy a gyógyszer a másik megoldás.

Egyébként miért akarod elapasztani, ha olyan sok van? Nem kéri a babád?

2016. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mastodynon csepp (2X 30 csepp naponta). Én azzal apasztottam, nagyon gyorsan csökkent a mennyisége. Ajánlom még, hogy rövid időre jegeld néha a melleidet (fagyasztott zöldborsót zacskóstul rátenni, miközben alulra felveszel egy melltartót, közé teszed a fagyasztott cuccot, és rá egy bővebb melltartót hogy ne mozduljon el a cucc).

Bromocriptint csak végső esetben, mert kegyetlen mellékhatásai vannak! (Persze én is szedtem egy ideig, de kis híján belepusztultam)

2016. ápr. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!