Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás csak reggel és este?

Szoptatás csak reggel és este?

Figyelt kérdés
A lányomat 7 hónapos koráig igény szerint szoptattam. Aztán beindult a hozzátáplálás és ritkultak a szopik, kicsit én is rá segítettem azzal, hogy szoptatás előtt kínáltam. Most 4x szoptatok (reggel, ebédkor, vacsikor és éjjel 1x)és délben meg uzsira eszik szépen rendes ételt. Melyik szoptatást lenne érdemes következőben elhagyni? Az ebédet vagy az éjszakait? 1 éves koráig szeretném azt, hogy 3x szoptatás maradjon meg.
2019. szept. 24. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az ebédidőben történő szopit nyugodtan elhagyhatod, helyette hozzátáplálás másfajta ételekkel
2019. szept. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amelyikhez a legkevesbe ragaszkodik.
2019. szept. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk először a tízórai, aztán az ebéd, aztán a vacsi jött. Azért a vacsi és nem az uzsi, mert délutánra nagyon feszült a mellem. 8 hónapos. Én is pörgetem a dolgot, hogy ne kelljen legalább nappal szoptatni.
2019. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én hagytam, hogy magától hagyja el. Csaknigény szerint szoptattam, szoptatoj


Az ebéd volt a következő.

Bár jóval később, olyan 10-11 hónaposan.

Most 6-szor eszik szilárdat. Reggel és este szopizik biztosan, köztesen a helyzettől függ.

Elvan nélküle ( ha nagyinàl van), de van, hogy 2-3-szor kéri, főleg, ha nincs kedve vizet inni.

Szerintem, ha nem lennék terhes a vizet hanyagolná továbbra is, és csak cicizne, de annyi már nincs, de nem is bánom.

Szeretek szoptatbi, de kényelmesebb, rugalmasabb így.

2019. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az alváshoz kötöttem ennyi idősen mindegyik gyereknél. Reggel hamarabb hagytuk el, mint délben, alvás előtt kellett a szopi kb 10 hónapos korukig. 😊
2019. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, tudatosan te max a délit tudod elhagyni. Az éjjelit majd ő, ha már nem ébred. Esetleg ha az éjjelit szeretnéd, és gyanítod, hogy csak megszokásból szopizik, akkor víz, cumi, simi, alvósállat, mittomén, és hátha leszokik a kelésről.
2019. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én napközbenre beszüntettem az igényli, kéri és hasonló kategóriákat, hogy 8 hónaposan már el tudjunk menni bárhová, mert eddig a 3 óránkénti szopi miatt csak közeli és rövid programok játszottak.

Éjjel gyilkol továbbra is, az enyémet semmivel se lehet leszoktatni, inkább leordítja a holdat is az égrőp 🙁

2019. szept. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Szerintem az ebéd lesz a következő. 🙉🙊🙈 De olyan korainak érzem, még csak jövő hétvégén lesz 9 hónapos. Jelenleg az van, hogy amiután felkel (8-9), délután (15 körül), altatáskor (21 körül) és hajnalban (2-5) cici. 12-13 és 18-19 körül szépen eszik szilárd kaját. Az az igazság, hogy ez már nem teljesen igény szerinti, mert amikor látom, hogy csak megnyugtatást akar akkor inkább simizem vagy felveszem. Éjjel pedig magam mellé veszem. Szóval sírni semmiképp nem hagyom. Meg úgy 3 hónapos kora óta van cumija is, autóban/hordozóban/alváshoz használjuk. De ez így nekünk jó, nekem is könnyebb és ő is kiegyensúlyozott.

Ő szerintem mindegyikhez ragaszkodik. Az estit nem bántanám, mert ott már meg van a rituálé és ugye könnyebben el is alszik vele. A reggeli nekem könnyebb, mert ha még kómás vagyok akkor kéznél van. Az éjjeli 2-3 szopit levittem 1-re,de ezt valahogy sajnálnám elvenni még tőle...

Nem gondoltam, hogy ez ilyen bonyolult... Van aki azt mondja, hogy 1 évig legyen több a tej mint a szilárd étel, van aki azt, hogy havonta egy étkezést ki kellene váltani. El vagyok veszve az információk között. Örülök, hogy anyatejes és szeretném még legalább ennti ideig szoptatni (9 hónap), viszont azt nem bánnám ha már csak este és reggel kérné. Tudom-tudom, nem vagyok minta anya emiatt, de mostmár azért örülök, hogy kicsit tudok én is jobban aludni mint az elején

2019. szept. 25. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, egy évig főleg anyatej legyen. Kb egy idősek a babáink. Én picit gyorsítom, mert szeretnénk kistesót, így azt terveztem, hogy 9 hónapis korra kb 3, 11-12 hónapos korra 4-5 lenne kiváltva, de nálunk is altató szopi mindenképp van.

Viszont ezt már nem lehet teljes kajának venni mert most már kevés hozzá a tejem, ha nem kap normál vacsit, akkor nyuvaszt egész éjjel (így is elég meggyőződéses cicista).

Én azt gondoltam, ezt az altató cicizést megpróbálom meghagyni és engedni hogy abbahagyja magától, de azért nem lelkesedem, nem szeretek olyan nagyon szoptatni (csak most hogy kevesebb van).

2019. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!