Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is alszik be szopi közben?

Másnak is alszik be szopi közben?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam. Gyakran bealszik szopi közben. Így viszont nem tudom, hogy eleget eszik-e. Néha kap tapszert is szopi után. Súlya szépen nő, 20-25 dekát hízik hetente. Nagyon nyugtalanít alszik, nyög, feszíti magát, felsír, nehezen jön neki a puki, pedig kap espumisant és gripe watert is. Ma éjjel is 3 órát volt ébren/cicin. Így összeért 2 étkezés. Már tanácstalan vagyok... 😭😕
2019. nov. 4. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A tápszert mért adod, mi az oka?
2019. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kap tápszert, mert evés után sír, tömi a kezeit a szájába, mikor félálomba van akkor is keresi a cicit. És csak 60-90 mlt szopik általában.
2019. nov. 4. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges tápszerrel kiegészíteni az étkezését. Ennyi idősen normális, ha sokat van mellen. Ez egy természetes igény, vágyik a megnyugtató közelségedre. Ráadásul pontosan attól lesz több tejed, hogy hagyod neki. Inkább arra figyelj oda, hogy ne aludjon el túl hamar, először lakjon jól. Simizd meg a kis arcát, hogy folytassa a szopizást. Ha a tápszer elhagyása után is szépen nő a súlya, akkor biztos lehetsz benne, hogy eleget eszik. Én nem vagyok híve annak, hogy állandóan mérjük azt, hogy pontosan mennyit evett a baba. Csak felesleges idegeskedést okoz a szülőknek és nagyon elbizonytalanító tud lenni. Tudom, hogy nehéz tud lenni, amikor szinte egész nap rajtad van a baba és nem tudsz semmit se csinálni, de gondolj arra, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Már 8 hetes a pici, lassan elkezd kinyílni neki is a világ és lesz más elfoglaltsága is az evésen és alváson kívül. És a hasfáját is csak az idő oldja meg a legtöbb esetben. Kb 3 hónapos korukra érik annyit az emésztésük, hogy nem kínozza őket már. Kitartást nektek addig is!
2019. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se adnék tápszert. Főleg növekedési ugrásnál a tej elapadásával fenyeget az indokolatlab pótlás.
2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 6 hetes babám is nyugtalanul alszik és nehezen jön a puki ilyenkor megtornáztatom így könnyebben jön ki. Simogasat ha bealudna vagy masszírozd a talpacskáját.
2019. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!