Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő kell amíg le tud...

Mennyi idő kell amíg le tud szokni a gyerek az anyatejről?

Figyelt kérdés

2019. nov. 12. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mennyire válik be nála az anyatej leszoktató tapasz. .... Jesszus. Ez nem nikotin. Ha nem adsz neki, nem kap. Ennyi. Egyébként gyerek és szülő függő, hogy normálisan is válaszoljak. Van, akinek "elmegy" a teje, van, aki az 5 évest is szoptatná. Van gyerek, aki pikk-pakk leválik, van akinek ez egy hoszabb folyamat. Főként a szülő dönt, azt gondolom.
2019. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te jó ég! 😁 Gondolkozz mielőtt válaszolsz! Akkor kifejtem ha ennyire nem volt egyértelmű a kérdés. Mármint ha nem kap, mennyi idő ami után megszokja, hogy nem kap és nem kérleli. 14hónapos, rengetegszer szopizik. Mindenképp elakarom hagyni tőle, nem kell a rizsa, hogy miért nem akarom tovább szoptatni. Felakarok készülni mire számîthatok, mennyire lesz nehéz...
2019. nov. 12. 23:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivel első gyerek és fogalmamsincs, hogy ezek napok, vagy hetek.. meg egyáltalán mennyi idő amig elapad a tej.
2019. nov. 12. 23:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden eset màs, nem lehet megmondani, hogy a te gyerekednek mennyi idő kell majd. Talàn inkàbb fontos az, hogy a gyereknek ne legyen traumatikus a levalasztas, ès a te idegeid se menjenek ra. Màs eset, ha azonnal abba kell hagyni gyògyszeres kezelès miatt, vagy fokozatosan levàlasztod, figyelve a visszjelzèseit. Ha sokat dedelgeted, sok minősègi időt töltötök együtt, akkor könnyebb lesz neki lemondani ròla.
2019. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha van alternatívád (tápszer, tejital, stb) és azt ugyanabban a környezetben kaphatja meg ahogy szoptatni is szoktad, ölben, fotelban, ágyon, kinek mi, akkor könyebben túl jut rajta. Nekem a nagy másfél éves volt, megbeszéltem vele, egyik napról a másikra elfogadta, hogy nincs több. Barátnőm például leragasztotta a bimbót, hogy a 2 évesnek ezzel indokoljon. Ő például nehezen vette az akadályt, de 1-2 hét alatt ők is túl voltak rajta. Gyerekfüggő.
2019. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom helyettesíteni. Cumisüvegtől undorodik. Szelepes “kulacsából” csak a vizet fogadja el. De vizet is keveset iszik.... Nagyon cici függő. Pohárból, bögréből megiszik mindent, persze még ügyetlenül, meg csak segítséggel, de ez kizárja, hogy összebújva tudjam altatni miközben valamiel helyettesítem. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. nov. 13. 00:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anyatejrol akarod leszoktatni vagy a szoptatásról? Ah első esetben simán nem adsz neki tobbet, ha éhes megeszi a tápszert vagy a sima etelt is. A szoptatás más kérdés. Gyérektől függ, hoyg menniy idő alatt szokja meg, higy nem lehet.
2019. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!