Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég zsíros a tejem?

Nem elég zsíros a tejem?

Figyelt kérdés

11 hetes babám, 1 hete minden este csak sír, szinte ordit. Fejni csak 120ml tudok, egésznap. Tegnap voltunk szurin, és 2 hete semmit sem hizott, ezért gondolom hogy nem elég zsíros a tejem. Ezért a pótlás melett döntöttünk. Este kap 100ml. Még csak 3szor kapott pótlást azotta. Anyira sajnálom hogy így alakult, nem szerettem volna tápszert adni neki, de így tényleg muszáj. Mellbimbóvédővel szoptatok lehet ez a baj? Tényleg nem értem hogy miért "vizesebb" a tejem.

3450grammal született és most 4300gramm. December 11.-én lesz 3 hónapos. Adig szoptatok ameddig csak lehet. Járt már így valaki? Mit tett hogy több teje és zsírosabb teje legyen? Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



2019. nov. 28. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg növekedési ugrása van. Azért sír, mert ilyenkor non stop mellen akarnak lenni.

Igény szerint szoptatod?

2019. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, de azt sem értem miért nem hizik.
2019. nov. 28. 15:00
 3/13 khniki ***** válasza:
100%
Lehet, azért nem hízik, mert hosszra nő. A havi hízást kell figyelni, az a mérvadó. Ha csak estw sír, akkor más baja van. Ha kevés lenne a tejed, napközben is sírna.
2019. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Védőnő szerint nem kellene így lennie, hogy nem hízik. Tegnap szinte mindig sírt, de szerintem az oltás miatt is.
2019. nov. 28. 16:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. 120mlt lefejsz, majd 100ml tápot kap. Vagyis lenne annyi tejed.
2019. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszer birok anyit fejni, már ha másodjára csinálom nem jön anyi max. 50ml.
2019. nov. 28. 18:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne törekedni rá, hogy csökkentsd a pótlást. Szaporítófejés, sok mellretétel stb.


Mert ha most beletörődsz a pótlásba, akkor egyre apadni fog a tej, és egyre többet kell pótolni. Holott van annyi tejed, amennyi hiányzik.

2019. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Horaires ***** válasza:
100%
Ne aggódj a tejed minősége miatt, az pont olyan amilyennek lennie kell, nincs olyan, hogy zsíros vagy vizes. Reggel nagyobb mennyiségű a tej, emiatt aránylag kevésbé zsíros, este pedig kisebb mennyiség de töményebb. Változik attól függően, hogy mennyit iszol, eszel, alszol, pihensz. Pont abban az időszakban vagytok, amikor a babáknak növekedési ugrása szokott lenni. Az pedig legtöbb még pár nap és elmúlik. Vagy az is lehet, hogy délután nem alszik eleget, túlfárad és a kimerültségtől sír estére. Ölelgessétek sokat délután és este, rajtunk ez segített egy keveset, amúgy csak átvészeltük az ilyen időszakokat, nem tudtuk enyhíteni sehogy a nyűgösségét. Kitartást, s az se baj ha párszor kap tápszert, ha úgy látjátok, hogy az segít.
2019. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Horaires ***** válasza:
Ja igen, s az oltás nagyon durván be tud kavarni. Amiatt sírhatott egész nap. Ha huzamosabb ideig fennáll az, hogy egész nap sír, és emellett alig van pisis-kakis pelus, akkor lehet kevés tejre gondolni. De szerintem van tejed. :) A stressztől is megcsappanhat a mennyiség, s ha ez a hét húzós volt, nem kizárt, hogy ez is benne van a pakliban. Szóval sokminden közrejátszik.
2019. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szoptatasi tanacsado. A vedono hulyesegei miatt lesz kevesebb teked.
2019. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!