Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég zsíros a tejem?

Nem elég zsíros a tejem?

Figyelt kérdés

11 hetes babám, 1 hete minden este csak sír, szinte ordit. Fejni csak 120ml tudok, egésznap. Tegnap voltunk szurin, és 2 hete semmit sem hizott, ezért gondolom hogy nem elég zsíros a tejem. Ezért a pótlás melett döntöttünk. Este kap 100ml. Még csak 3szor kapott pótlást azotta. Anyira sajnálom hogy így alakult, nem szerettem volna tápszert adni neki, de így tényleg muszáj. Mellbimbóvédővel szoptatok lehet ez a baj? Tényleg nem értem hogy miért "vizesebb" a tejem.

3450grammal született és most 4300gramm. December 11.-én lesz 3 hónapos. Adig szoptatok ameddig csak lehet. Járt már így valaki? Mit tett hogy több teje és zsírosabb teje legyen? Köszönöm szépen előre is a válaszokat.



2019. nov. 28. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd abba a fejést, és cicizzetek rengeteget. Az én kisfiamnak is volt ilyen időszaka, de aztán egyik este elaludt tápszer nélkül, cicin és onnantól nem kellett több pótlás. Nincs olyan, hogy ne lenne elég zsíros a tej. A tápanyag tartalma mindig ideális a babák számára. Én sem tudtam soha 120 ml-nél többet fejni, aztán mégis: elmúlt 2 éves és még mindig cicizik alvásnál. Szóval szerintem bújjatok egész nap, nézz fülhallgatóval sorozatokat, ő meg cicizzen nyugodtan, ameddig akar. Amúgy biztosan front is van, mert az én tünemény 2 évesem is nagyon zakkant napok óta! :)
2019. nov. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ma hajnal 1kor aludt el, előtte szopizott. Utána 3kor kelt fel, 20 percig szopizott, utána nyügölödött 1 órát, fáradt volt cicizni mert csak párat szívott bele, utána abba hagyta, akkor kapot 60ml tápszert, utána már egyből el aludt.

Reggel 9kor kelt szopizott megint 10 percig már nem kelet neki több ideig. Fél 11kor kapot megint 100ml tápszert, nem akart aludni utána játszottunk csörgövel, sétáltunk a házban, hallgata a kiságy forgot. Teljesen 9töl fent volt 2 óráig, közben szopizott is délben. 2kor kapott kis pótlást 100ml, fél órája alszik. Ma még 4 pisis pelenka volt. Cumizavarnak tűnik hogy nem fogadja el, de eddig is kapott cumisüveget. És sosem volt baj a szopizásal. Bimbóvédővel szoptattok mert be simuló bimbom van. Most közbe jött minden szerintem, ma kezdtem el menstruálni, front is van, még a szuri is ott volt. Meg kicsit megvan fázva, persze a doktornő semmit sem mondott rá. Köszönöm szépen mindenkinek, próbálok mindent próbálni hát ha sikerül. Meg a stressz is közre játszott, hála a sok okos tojásnak akik tőlem mindent tudnak hogy mikor mit szeretne a picim. Írok mihamarabb ha változik a helyzet. 🙂 Itt a faluban nincs szoptatási tanácsadó. Remélem sikerül találnom egyet itt a közelben.

2019. nov. 29. 14:45
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez a gyerek gyakorlatilag tápszeres :( remélem a szoptatási tanácsadó tud még segíteni.
2019. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!