Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell csak az anyatej...

Meddig kell csak az anyatej és utána hogyan tovább? Szerintetek jó, ha így csináljuk? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Feleségemmel azon vitáztunk, hogy hogyan kéne etetni 3 éves korig a nemsokára érkező gyermekünket. Ő 100%-ig hisz abban, hogy 1 éves korig elegendő csak az anyatej, szerintem viszont fél éves korban el kéne kezdeni a hozzáetetést. Azután pedig 1-2 évesig 2:1 arány az anyatej javára, majd 2-3 éves korig fordítva, de szerintem ez így nem lesz jó.

ki hogy csinálta és szerintetek melyik a jobb, a korai vagy későbbi hozzáetetés?

Amúgy több védőnőt és gyermekorvost megkérdezve, szinte mind mást mondott.

Ezért most tapasztalatok érdekelnének.

Köszönjük.


2019. nov. 29. 14:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Fél éves korban kell kezdeni kb.

: kivételes esetekben korábban/


Kb 1 éves korig elég lenne az anyatej


DE!


Utána nagyon nem.

Ha nem kezdi az ember időben, akkor 1 évesen mit ad neki?

Hiszen addigra nagyjából mindennel kell találkoznia..

És rendes nagy adagokat esznek .


Szóval időben el kell kezdeni

2019. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Fèl èves korig csak anyatej, ez legfontosabb. Onnantól lehet kóstoltatni, gyerekre kell bìzni, hogy mikortól ès mennyit fogad el. Àltalàbn ideàlis esetben egy èves korra a tàplàlèk 1/3-a , 2/3-a mèg anyatej. Előfordul, de ritka, hogy egy èves korig kizàròlagosan anyatejes legyen egy gyerek. Amennyiben tènyleg nincs igènye masra, akkor kìnàlgatni kell, de ràkell hagyni.Ha igèny szerint vn szoptatva, akkor hozzàtàplàlàs megkezdèsère kiismeritek a jelzèseit, ès tudni fogjàtok kell-e neki ès mennyi szilàrs ètel.
2019. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

A tudomány mai állása szerint a glutént 4-7 hó között be kell vezetni. Vajon ez fog-e menni, ha egy évig csak anyatejes a baba? Nem.


Fél évesen el kell kezdeni a kóstoltatást.


Amúgy terveim meg elveim nekem is voltak. Aztán megszületttek a gyerekeim.

2019. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Érdemes szakmai ajanlásokat olvasni es nem a szomszédra hagyatkozni. A hozzátáplálás optimális megkezdésének feltételei: ülni tudás, nyelvkiöltő reflex csökkenése, akaratlagos kéz és ujj mozgások és a minimum betöltött fél éves kor.

A hozzátáplált babák pedig különböző ütemben haladnak, az anyatej (szopás) és a szilard ételt aránya függ az egészségügyi, emocionális és a fizikai, idegrendszeri állapottól is.

2019. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy terveim meg elveim nekem is voltak. Aztán megszülettek a gyerekeim."



Így így, pontosan! Ennél jobban nem is lehetne erre válaszolni :))

Ráadásul többnyire a sokadik gyereknél úgyse tudod betartani amit az elsőnél.

2019. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
en 3 hetig szoptattam az is utalatos volt. tapszeren nott fel es mar 3 honaposan kezdtem adni neki a bebietelt. azt ette 1 eves koraig utana meg azt amit mi csak osszetorve. akkoriban nem volt ekkora ceco egy gyerek korul. a baratnom meg egyaltalan nem szoptatott egy napig sem. nem otthon elunk itt megkerdik a korhazban hogy akarsz e szoptatni.
2021. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!