Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak hogy rendesen...

Mit csináljak hogy rendesen ráharapjon már az elején?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám. Eddig bimbóvédővel szopiztunk, mert nagyon fájt a szoptatás, de elhagytuk egy hete. Eleinte tök jól ráharapott a cicire és rengeteget kezdett el enni, aminek az a következménye hogy rengeteg a tejem is és nagyon megkeményedik a cicim mire elérünk a szopi időhöz és amikor bekapja a cicim, nem tud ráharapni, csak nyammog rajta 5-10 percet mire nagy nehezen sikerül ráharapnia. Közben sokat sír és "hisztizik". Attól tartok, hogyha leszívom egy kicsit szopi előtt, akkor nem lesz elég neki a tejci. Valamint az számíthat, hogy magától csurog a tej amikor még csak nyammog a cicimen? Nagy ritkán sikerül ráharapnia a kemény bimbómra, ezért lehet hogy én csinálok valamit rosszul? Eddig csak ciciből evett, nem kapott cumisüveget, sem cumit.
2019. dec. 20. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor egy picit előfejtem, hogy ne legyen úgy bedurranva, úgy sikerült neki elkapni :) A tejed elvileg szoptatás alatt is termelődik, szóval nem lesz kevés neki. Sok sikert :)
2019. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tényleg azt szokták mondani hogy előtte le kell fejni kicsit. A babákat mergesitheti ha nagyon jön a tej.
2019. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz kevés neki a tej. (A tejcit hagyjuk meg az ovisoknak. De már itt is ciki.)
2019. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, fejj le egy kicsit belőle.

Aztán ha a végén mégis úgy érzed, hogy kevés volt, enne még, akkor az elején lefejtet odaadhatod neki akár pohárból is.

Vagy akár mehet a fagyasztóba. Néhány 10 ml is jól jöhet később, még ha nem is eszi meg, de majd pl főzeléket tudsz vele higítani.

2019. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy picit ráfejsz, hogy puha legyen


Vagy .

Ha ügyes vagy van egy fogás, amikor 4-5 ujjal a bimbóudvar mögött összefogod egy tetrapelussal ( virágfogás talán) akkor annyi tej kispricccel, hogy felpuhuljon ( nekem hónapokig kellett alkalmaznom)

2019. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, én mindkét gyereknél egy kicsit fejtem előtte amég egy kicsit puhább nem lett a mellem. Ettől még lesz terjed és a gyerek jól fog lakni, amúgy is ami hátul van tej, amit később szív azzal lakik jól, az zsírosabb. Ami az elején jön kevésbé, az inkább szomjoltó. Nem baj ha folyik a másik melledből a tej, amég szopizik. Idővel beáll a kereslet-kínálat, annyi termelődik amennyire szüksége lesz. Kitartás!
2019. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megpróbálom lefejni kicsit. Az a baj, hogy nem tudom mikor fog ébredni, még nincs beállva teljesen. Addig hagyjam sírni, míg lefejem annyira, hogy be tudja kapni?
2019. dec. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!