Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák....

Sokáig szoptató anyukák. Hogyan választották el a babát? Mennyi idős volt pontosan a baba? Volt még tejetek, fejtétek, vagy hagytátok magától elapadni. Minden tanács, segítség jól jönne és érdekelne.

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

3 gyerekem van.Az elsot 27 honapos koraig szoptattam,kis rasegitessel valasztottam el mert terhes lettem.Mese olvasas,osszebujas,simogatassal ki tudtam valtani a szopikat.Szerintem erett is volt ra mert utanna soha tobbet nem kerte.

A masodikat 3 eves koraig szoptattam.Egyik este ugy gondoltam most mar eleg a szopizasbol,megbeszeltem vele, kesz, ennyi megertette.Ekkor mar csak egyszer este szopizott.

A harmadikat meg szoptatom 1x este most 28 honapos,ugy latom rajta hogy hamarosan el fogja valasztani magat, mar nem erdekli annyira es nem ragaszkodik ugy hozza.

Remelem tudtam segiteni.

2010. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.én 18hónapig szoptattam.a fiam nem akarta abbahagyni,tejem is volt bőven,de nekem már nem esett jól.mindenhol huzta a pólom,és hisztizett ha nem adtam neki.igy magamtól választottam el.egyszerüen nem adtam neki.kapott helyette cumis üveget,de nem kellett neki.aztán kb 1hét,és már el sem fogadta.

az alvás ugy oldottam meg,hogy cicizős pozba feküdtünk le aludni,és simogattam,énekeltem neki,és igy szépen elaludt.

remélem tustam segiteni:)

2010. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nekem 14 hós a pici. Nekem az a gondom, hogy már nem sok a tejem és sokszor csak cibálja, mindenhol rángatja a ruhám, ha nem kapja meg hisztizik. Már "tehernek" érzem. Ne értsétek félre nagyon szerettem szoptatni, de már nem jó. Éjszaka nagyon nehezen alszik el. Cumit, cumisüveget nem fogadja el. Csőrös és rendes pohárból iszik, már azt is próbáltam adni neki éjszaka, de csak úgy repült a pohár. A tápszert sem fogadja el, több félét kipróbáltunk már. Azt is kipróbáltam ,hogy később vacsorázott, de akkor is fel kelt. Már arra gondoltam, hogy nem adok egyeltalán cicit. Kedves utolsó! Írtad, hogy sok volt a tejed. Nem gyulladt be a melled, vagy fejtél? Vagy csak hagytad? Kitartóbbnak kell lennem. Köszönöm mégegyszer. Még várom a tanácsokat.

2010. júl. 20. 13:58
 4/10 xStefix ***** válasza:

Hm... Nem lehet, hogy szeparációs szorongásról van szó, ezért ébred éjjel és ezért kér szopit?

Ez ebben az életkorban gyakori.

Mert ha erről van szó, akkor én nem nagyon javasolnám, hogy hirtelen elválaszd. (Mondjuk én ezt egyébként sem tartom jó módszernek, hacsak nincs rá az anyukának egészségügyi oka.)

Napközben szopik még? Ha igen, hogyan zajlanak ezek a szopik? "Rendesen" szopizik is vagy inkább csak cumizik?

Ha gyakran és javarészt komfortszopik, akkor az a (megnőtt) anya-igényét is jelezheti.

2010. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy o is latja rajtad hogy ez neked teher es ez zavarja ot is.Hosszu szoptatasnal mindig vannak hullamvolgyek egy anyanal,ugy erzi elege van nincs kedve hozza,ezen en is atestem tobbszor is de midig valahogy tultudtam lepni rajta.

En a hosszu ideig tarto szoptatas partjan allok,ugyhogy nekem ez a velemenyem.

Az hogy keves a tejed nem gond nyilvan nem szoptatsz mar olyan gyakran,igy csokken a tej mennyisege is.

A 28 honapos fiam meg szopizik pedig tejem par csepp de ez ot nem zavarja,inkabb lelki feltoltekezesre hasznalja,szerintem varjal meg az elvalsztassal,es minden szopinal legyel nyugodt,a babad is nyugodtabban fog szopizni.

Egyebkent pedig gratula hogy ilyen sokaig sikerult szoptatnod a babadat.

Elso voltam.

2010. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elválasztással kapcsolatban elbizonytalanodtam. Már többször azon voltam, hogy elég, de mindíg folytattam. A nyugodt szoptatást nem könnyű megvalósítani egy négy és egy 2,5 éves testvér mellett. Őket más okok miatt nem tudtam szoptatni ezért nincsen tapasztalatom. Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 20. 19:50
 7/10 anonim ***** válasza:

1, 21 hósan elvásztotta magát

2. 16 hós múlt és még többször szopik

2010. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen igy valoban nagyon nehez lehet megoldani hogy nyugodt korulmenyek kozott szoptass.Megertem hogy faradt vagy es kimerit az anyasag.

Sok erot es kitartast.

2010. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Értelek és megértelek...

Megpróbáltad már ezt "megbeszélni" a nagyobbakal az ő kis nyelvükön? Hátha sikerülne velük többé-kevésbé megértetni, hogy ez neked és a legkisebbnek mennyire fontos és szeretnéd folytatni (ha szeretnéd). Ha más baba körüli teendőben is részt vettek eddig, akkor szerintem lenne rá esély, hogy elfogadják.

De persze az is igaz, hogy 3 gyerkőc, egy férj és egy háztartás mellett már elég nehéz úgy szervezni a napirendet, hogy mindenre jusson elég idő..

Talán a nálam tapasztaltabbak tudnának ebben tanácsot adni..?!

2010. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hagyom abba a szoptatást. Megpróbálom ügyesen megoldani.

Nem panaszkodni akartam, mert szeretem a gyerekeimet, de aki édesanya az tudja, hogy nem olyan egyszerű, főleg ahol több gyerkőc van. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a választ és jó egészséget mindenkinek.

2010. júl. 22. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!