Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár napos babámnak adhatok...

Pár napos babámnak adhatok már tápszert? Még most is csak csordogál a tejem, a babó nem nagyon akar rácuppanni a cicire. És a mellszívót hogyan használjam, mert abba egy csepp se megy.

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én babám sajnos már a kórházban tápszert kapott és a mai napig adom neki!!de nekem nem volt tejem........csak napi 60ml összesen de azt is lefejtem és oda adtam neki:) milyen mellszívód van??
2010. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

tedd csak mellre minél többször, ettől növekszik csak a tej mennyisége! lehet, hogy rosszul raktad össze a mellszívót, azért nem szív? kérj segítséget valakitől, aki tapasztaltabb, akár a védőnőtől. fejés, szoptatás előtt tegyél meleg borogatást a cicidre és masszírozd közben, ha van elég kezed:) igyál minél többet, próbáld ki a tejserkentő teákat, homeós bogyókat...

adhatsz neki tápszert, baja nem lesz tőle, de neked se lesz több tejed, és ő se fog küszködni érte, amikor a cumisüvegből sokkal könnyebben jön! esetleg próbálhatod kiskanállal vagy pohárból etetni, bár szerintem az hosszú távon nem megoldható, hogy abból egyen, mert fele a nyakába folyik. sok sikert és türelem!

2010. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Hát, végső soron a te döntésed, de én nem nagyon javasolnám, mert végleg elvághatod már most a szoptatást...

Van valami alapos oka, amiért tápszert kellene kapnia, vagy csak te érzed úgy, hogy szükség lenne rá?

Az, hogy csak vékonyan csordogál a tejed és ő nem nagyon akar szopizni, önmagában nem mindig elég indok, csak akkor, ha ennek egészségügyi kockázata is van! Ezt pedig csak nálad szakavatottabbnak van joga eldönteni általában. Ha ugyanis "indokolatlanul" kap tápszert, az nagy mértékben csökkenteni fogja a tejed beindulását és az ő szopási hajlandóságát is. Szóval csak körültekintően..!

2010. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Avent-os mellszívóm van, ami beszívja a cicimet, de nem jön belőle tej:(.
2010. júl. 21. 18:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Kézzel fejem így ami nagyon sok időt vesz el, de egyre jobban csurog szerencsére
2010. júl. 21. 18:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne add fel a fejést! Nekem négy np után indult be. Az aventos mellszívó nekem sem ért semmit, még most sem. Egy cseppet se tudok vele szívni, pedig rengeteg tejem van, tejadó anya vagyok.
2010. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem ért semmit az Avent-es mellszívó!Én Madela mellszívót vettem használtan!!Nagyon jó volt!!!
2010. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem bevált az Avent kézi mellszívó, bár jó egy hetet gyakoroltam, mire rájöttem, hogyan kell. Ne add fel! Ha most elkezded tápizni, nem fog menni a szoptatás. Megkedveli a cumisüveget és nem akar majd cicizni. Rakd minél többször mellre a babát (akár félóránként is), ettül fog nőni a tejmennyiség. Szopi után pedig rakd rá a mellszívót és a maradékot szívd ki. Először csak pár csepp fog jönni, de napról napra több lesz majd. A lényeg, h. légy kitartó és ne keseredj el. Nem kell még az a tápszer, próbálkozz!
2010. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ja, először én sem raktam össze jól, nem képzett vákumot. És mikor fejed vele, meg kell várni amig beindul a tejleadó reflex (5-8 perc is lehet), csak azután lehet fejni, addig pumpálni kell...
2010. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére sikerült rájönni a technikájára. Most már 60 miliket tudok vele leszívni egyszerre. Nagyon jó
2010. júl. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!