Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha úgy látom, hogy szoptatás...

Ha úgy látom, hogy szoptatás után csak pár csepp tejet szív a mellszívó, akkor is használjam 10-20 percig, ha növelni akarom a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Pár perc után feladom, ha azt látom, hogy alig csepeg az üvegbe, lehet rosszul teszem, kitartóbbnalk kellene lenni?
2010. jún. 15. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor szültél?
2010. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt tapasztalom teljesen kiszívja a lányom de 3 óra múlva megint van benne.Mindig szívatoma végén még azt a pár cseppet is elteszem.
2010. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is eltenni akarom, azért nyüstölöm...

4 hónapos a babám, beállt a kereslet-kínálat, tartaléknak kell a plusz tej a fagyasztóba.

2010. jún. 17. 00:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi esetre se "nyüstöld a melled". Én az elején rengeteget tettem el, és most dobtam ki vagy 5-6 litert, mert sehogy sem tudtam felhasználni. Egyszerűen amit már egyszer lefagyasztottam nem volt hajlandó megenni. Amúgy meg nem érdemes felborítani a kereslet-kínálatot, ha beállt. Akkor fejj, ha azt érzed, nem elég a babának.
2010. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az én babám elfogadja a fagyasztóból felengedett tejet is.

Van, amikor kell neki a pótlás.

Mindenképpen kell még fagyasztanom.

Ha kifejem, amit esetleg nem eszik meg, akkor nemborul fel semmi szerintem.

Azért köszi a hozzászólást.

2010. jún. 17. 13:37
 6/8 xStefix ***** válasza:
100%

Szopi után csak akkor érdemes fejni, ha van még benne annyi, ami "rendesen" ki tud jönni (egy tejleadó-reflexszel). Az ilyen nyüstöléses pár csepp már kevés erre.

Ha fagyasztani akarsz, érdemesebb akkor fejni, amikor van is benne kifejhető menyiség: pl. utolsó szopi után pár órával (már ha fenn tudsz addig maradni) vagy még inkább a reggeli első 1-2 szoptatás idején (amikor még marad benne). Ha napközben van időd fejni, akkor két szopi között is fejhetsz, de ilyenkor inkább csak egyből, hogy a másikban megtermelődjön a babád adagja a következő szopiig.

2010. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a szaporító fejést. 7 perc jobb, 7 perc bal 5 jobb 5 bal 3-3 1-1. Ha úgy érzed, sok ez az idő, csináld rövidebb ideig, pl 3-3, 2-2, 1-1. A lényeg, hogy többször egymás után váltásban. Én itt olvastam erről, nekem nagyon bevált, most 1 éves a fiam és még mindig szoptatom pedig azért kezdtem ezt a fejést, mert majdnem elapadt a tejem. Mostanáig fejtem is (egyre kevesebbet persze, most már csak annyit, hogy legyen a reggelijébe, esetleg főzeléket higítani. Mivel nem főztem hanem párolóban pároltam neki mindent így nem volt olyan főzőlevem amivel higíthattam volna, én anyatejet használtam a fagyóból ahhoz is. Jégkockatartóban fagyasztottam, aztán kis zacsikba átraktam dátumozva. Nekem ez így nagyon bevált.


Most, hogy 10 nap múlva 1 éves, pont most hagyom abba a fejést. Már csak amit cicizik azt kapja majd, a többi tápszer lesz. Mert tehén tejet továbbra sem adok majd neki. A reggelijét tápszerrel higítom majd.


Nagyon egészséges baba, 1 hónapja jár, igazi kis formás vasgyúró. Nekem megérte az eytra fáradalmat, pedig nagyon utáltam fejni. Ha lesz még egy babám, akkor is fogok fejni és fagyasztani. (Én is több mint 10 litert kidobtam :-/ )


Sok sikert remélem ez a váltott neked is bejön.

2010. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbálom mindkét ötletet! :)
2010. jún. 17. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!