Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam rá a 7 hetes...

Hogy szoktassam rá a 7 hetes babámat, hogy mindig aktívan szopizzon, ha jelezte hogy éhes és ne legyen olyan, hogy óránként cicit kér?

Figyelt kérdés
Sokszor 100g felettit szív, de minden nap an olyan, hogy 3-4 óra kihagyás után is csak 50 g-ot szív, aztán félóránként, óránként sír és megint szívogat valamennyit. Hogy szoktassam rá, hogy 3-4 óránként hatásosabban egyen? Nem merem nagyon sírni hagyni ill. sok időt kihagyni.

2020. jan. 13. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy komfort szopi?

Ha 7 hetes, most lehet az első növekedési ugrás, amikor hirtelen több tejre van szüksége.

Tedd mellre amikor kéri és pár nap alatt beáll. Kitartás! Tudom, hogy ez fárasztó és nehéz időszak, de amint beáll a tejmennyiség, sokkal könnyebb lesz.

Attól pedig ne félj, hogy ez örökre így marad. 3 anyatejes babám volt, 2-2,5 hónaposan már nem csüngtek rajtam félóránként.

2020. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez egy ilyen idôszak. Van valami oka, hogy méred, mennyit eszik? Ha idôre született, egészséges baba, akkor semmi szükség a méricskélésre. Idôvel be fog állni a rendszer, addig meg kitartás.
2020. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kicsit korábban született és 2,5 kg alatt. Pár hétig alig volt tejem, neki meg nem volt ereje ill sárga is volt sokáig. Aztán szerencsére több tejem lett, most már kb 10% a tápszer aránya. Megpróbáltam elhagyni a méregetést, de valahogy felborult a napirend, még nem érzem biztonságosnak.
2020. jan. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!