Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a tengeri...

Hogyan szoktassam le a tengerimalacomat arról, hogy ha éhes rágja a ketrecén a rácsot?

Figyelt kérdés
Másodszor fordul elő, hogy kitört a foga emiatt.. ez alkalommal csak az 1ik és sajnos szemtanúja is voltam.. persze tudom hogy visszanő és nem kell aggódni, de olyan rossz nézni ahogy elbújik és szomorkodik.. Valami ötlet, hogyan szoktassam le erről? :/
2010. júl. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem azért rágja a rácsokat,mert éhes,hanem azért,hogy koptassa a fogát.Adj neki minél több uborkát,és almát,hogy ezáltal kopjon a foga.

Ha még így sem hagyja abba,kérd egy szakértő véleményét.

2010. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

uborkát gyakran kap mert az a kedvence :)

amugy nem hiszem hogy azért rágja, 2en vannak ketrecben, a másik 2 lábon áll és visít, mint amikor éhes, a másik meg úgy "követel" hogy a rácsot rágja

2010. júl. 28. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is ez a problémám, és tényleg azért teszi, mert éhes. Bár még nem tört ki a foga, de meg szeretném előzni :D próbáltam már hogy amikor rágja akkor az orrára koppintok,persze nem erősen, de nálam nem vált be.

azt hallottam, hogy be lehet kenni valamilyen kellemetlen szagú/ízű, de nem mérgező szerrel(pl. betadine), és ha a malac látja, hogy rácsrágás nélkül is kap kaját, akkor egyre ritkábban fogja rágni. meg lehet próbálni ezt is..

2010. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ha tanácsolhatom, ne koppints az orrára, még kicsit se, ismerősöm malacának is így tört ki a foga, a malacot váratlanul érte, megijedt és neki is kitört a foga.. nem tudom miért így fejezik ki az éhségüket :S

de amugy köszönöm szépen a válaszokat :)

2010. júl. 29. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!