Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehet éhes, mégis eszik...

Nem lehet éhes, mégis eszik éjszaka, hogy szoktassam le? Kisfiam 1 éves, még soha nem aludta át az éjszakát.

Figyelt kérdés
amúgy is rossz alvó, sokszor kel, de a hajnal 4-5 közötti tápszer evés még mindig megy, olyan 180 ml-t eszik meg. Napközben eszik rendesen mindenfélét, vacsit is kap, fürdés után még 180 ml tápszert is iszik. Éhes lenne hajnalra, vagy csak megszokás? hogyan lehetne elhagyni?
2009. nov. 27. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom egy éves. Kb. két hónapja minden ébredésnél csak teát kap cumisüvegből. Előtte még ő is egyszer-kétszer evett tápszert éjszaka is. Vizet nem fogadta el.. próbáld ki a teát.. amiatt meg egyre ritkábban fog majd felkelni. Míg a lányom a tápszerből éjjel is megevett 120-150-eket, addig teából néhány kortyot iszik csak, és alszik tovább... És az enyém se egy szuper alvó, de már volt vagy húsz átaludt éjszakánk, de általában 2-3-szor ébred.. Mert hasra fordult, keresztbe fordult, becsavarodott a paplanjába, stb...
2009. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy ha nem jön be a tea neki hajnali 4 körül, akkor add még neki a tápszert, mert - gondolom - utána még visszaalszik. És hát azért elvétve még nálunk is előfordul, hgoy mondjuk éjjel 2-kor kap 100 ml tápit, mert a teától sem alszik vissza, de ez tényleg ritka.. Lényeg, hogy ha nem megy, ne erőltesd, előbb-utóbb nem fogja kérni éjszaka :) (előző voltam újra)
2009. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!

megpróbálom!

:)

2009. nov. 27. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit.. :) Próbálgasd minden nap (persze legyen kéznél készenlétben a tápi is), előbb-utóbb lesz az ügyben valami változás :) Ha csak hetek múlva, akkor hetek múlva. :) Nálunk is egy hónap volt kb., mire megszokta, hogy éjjel az üvegben nem táp van, hanem tea. Én is bevittem mindkettőt, eleinte nem tudtam átverni, de egyre többször próbálkoztam, aztán végül sikerült. Azóta már nem is viszem be a tápszert a szobába, csak a teát :)


Tarts ki!!!! :)

2009. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 18 hós fiam(aki már tényleg mindent eszik), hajnalban, 4-5 felé kér tejet. Ha fejem tetejére állok, akkor sem alszik vissza nélküle. De van hogy ettől sem:)5kor felébred és indul a nap. Nagy bánatomra...

Sosem gondoltam volna hogy ennyi idősen így lesz, már 1 évesen le akartam szoktatni de nem megy...

Gondolom nem voltam nagy vigasz:)

Sajnos mi sem vagyunk a "már 2 hósan végigaludta az éjjelt" kategória.

2009. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú utolsó hát neked sem lehet könnyű....

megpróbálom ma éjjel csak megitatni, mondjuk nálunk nehezíti a helyzetet egy picit, hogy a kisfiam a vizen kívül semmit nem iszik meg, így a tea kilőve, de hátha elfogadja a vizet....

köszönöm a válaszokat!!!!

2009. nov. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!