Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha sok édességet eszem édesebb...

Ha sok édességet eszem édesebb lesz a tejem is? Illetve bármi rosszat teszek a babámnak azzal, hogy ha sok édességet eszem?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam és eddig szinte nem ettem édeset, de az utóbbi időben nem tudom elmondani, hogy mennyire kívánom az édességet....
2010. júl. 22. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

nem lesz édesebb a tejed...


egyél édességet de ésszel mert meghizhatsz tőle és ne este mert akkor már nem mozgod le és rajtad marad az egész...


én már vagy 3 éve nem ettem ilyesmit mert terhesség alatt se kivántam és azóta se de ez más.... meg nem enném.

2010. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, elképzelhető, hogy édesebb lesz a tejed, de ez nem törvényszerű.

Nyugodtan egyél édességet, de csak mértékkel és inkább minőségi ételeket készíts / vegyél! (A minőség nem a márkanevet vagy a magasabb árat jelenti, hanem az összetevők természetességét, tisztaságát!!!)

És ha jót akarsz magadnak, kerüld a finomított cukrokat (répa,nád,barna stb.), használj helyettük mézet, sztíviát vagy xillitet. Ezek természetes összetételűek, így sokkal egészségesebbek.

Egyébként szerintem semmilyen ételfélét nem célszerű szándékosan elkerülni, hacsak nincs rá valamilyen alapos indok (pl. allergiagyanú). A szervezet ugyanis mindig jelzi, ha valamilyen alapanyagból hiányt szenved. (Ugyanez érvényes a terhesség alatti kívánósságra is.) És amikor végre rájövünk, hogy mi hiányzik, hajlamosak vagyunk jól megtömni magunkat - ami meg megint nem jó. A folyamatos, változatos tápanyagellátásra kell törekedni terhesség és szoptatás alatt is.


Szóval csak körültekintően, mert az "üres" kalóriák csak a súlyfeleslegnek tesznek jót...

2010. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tulzott édesség fogyasztás savasítja az anyatejet - ezáltal hasfájós lehet a babád! Nem lesz édesebb a tej tőle! Minden szempontból káros a sok édesség, neked is - mert hízlal, a babának se jó ha nagyon savas a tejed és fáj a pocija tőle!
2010. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!