Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ennék megállás nélkül...

Miért ennék megállás nélkül és miért édességet leginkább, de amúgy bármit képes vagyok tonnaszámra felenni pikkpakk?

Figyelt kérdés
8 hós a baba. Híztam mióta megszületett. +25 kiló van rajtam. Baba már kint van ugye és nem ő a súly oka. Megállás nélkül falnék. Mit tegyek?
2011. jún. 9. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 8 hós, hanem 8 hetes!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 9. 20:29
 2/8 A kérdező kommentje:
Mióta megszületett 4 kilót híztam. :o(( és ennék-ennék-ennék-ennék és bármit eszem nem elég, hiányérzetem van és csak falok
2011. jún. 9. 20:31
 3/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
A szoptatás miatt van... Én is zabálok, de nem hízok hálisten, viszont 15 kiló van rajtam. Én is az édességre megyek pedig előtte nem voltam édesszájú. Remélem a szoptatás befejeztével megindul a fogyás. 4 hós a fiam.
2011. jún. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a Nutellás kenyérre vagyok rákattanva, mióta szültem. Előtte rá sem bírtam nézni a Nutellára, max palacsintában nagyon vékonyan... Már nem tudom, hány üveggel megettem, mióta szoptatok, betegesen kívánom. Szerencsére rajtam csak 3-4 kiló van. 7 hónapos múlt a Picilányom:o) Tuti, hogy a szoptatás miatt van ez a hatalmas szénhidrát igény.
2011. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! mintha magamat hallanám. AZét írom le a történetem, hogy te ne kerülj ilyen helyzetbe.

Szóval ettem éjjel és nappal, minden szoptatás után, és egyébként is állandóan, a csokiért külön rajongtam. 30 kiló plusz lett az eredmény. Gyűlöltem magam, nem mertem az utcára menni, ugyanakkor 22 hónapig szoptattam, így fogyózni nem mertem. Volt olyan ismerősöm aki nem ismert meg, szörnyű volt, láttam a szemekben a szánalmat. Az a 30 kiló egyébként 5 hónap alatt feljött.

Ahogy abbamaradt a szoptatás, elkezdtem fogyózni, iszonyú nehezen kezdett lemenni,tehát nem feltétlen igaz az, hogy majd a szoptatás után lemegy. Nem, sajnos nem megy le, csak akkor ha kőkeményen dolgozol rajta.

Nekem saját erőből nem ment, így elkezdtem egy mostanában nagyon felkapott és reklámozott diétát, amivel viszonylag gyorsan lement 20 kiló, de azért nem volt gyalog galopp, sok akaraterő kellett hozzá. MOst 10 kiló van rajtam, de kiderült, hoyg terhes vagyok, így abbahagytam a fogyókúrát, de baromira vigyázok a súlyomra. Azt tanácsolom Te is vigyázz, mert nagyon nehéz utána leadni.

2011. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele!És én is leginkább édességet kívántam, és muszáj volt ennem, mert különben szinte elvonási tüneteim voltak.A vicces, hogy a terhességem alatt nem is kívántam az édességet.

Így ettem, lassacskán elmúlt a nagy étvágy, most 8 hónapos a babám.Kb 5 hónapos volt mikor már nem kívántam ennyire mindent.Szóval most megy óvatosan a fogyózás,mert még szoptatok, és ha nem eszek, akkor kevesebb lesz a tejem...sajna nem igazán tudtam mit csinálni, még éjjel is ettem sokszor, mert nem bírtam ki.

Viszont van egy angol receptem, ilyen egészséges nassolni való, holnap lefordítom, és ha gondolod elküldöm.

Még nem próbáltam, húgom küldte(külföldön él)mert meséltem neki, hogy kínlódok a szoptatás alatt a kilóimmal.

2011. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
21:06 válaszolóval egyet értek, tényleg figyelj oda. Én ua kilóval jöttem haza, mint ahány kilóval terhes lettem. 1,5 hónap alatt rám jött 10 kg. Én is ettem még akár este 11-kor is, ettem a tésztákat, mert attól állítólag több lesz a tej, hát tej nem lett , de kiló igen. 6 hónapig szoptattam, azóta eltelt 7 hónap, de nem igazán megy a fogyás (3 kg sikerült)
2011. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikuska Vác ***** válasza:
56%
Sziasztok! Én is így voltam vele, amíg szoptattam 3-val ettem a krémest, a csokikat stb. Sajnos összeszedtem egy hányásos vírust a tejem elment. A fogyás viszont magától elindul amikor már nem szoptatsz, pedig eszek. Az édességet sem fogjátok utána kívánni. Lehet , hogy igaz, lehet, hogy nem de olvastam, hogy az oxiticin nevű hormon felelős a tejcsi képzésért, és ez a hormon a boldogságtól termelődik, így lehet van összefüggés az édességgel.
2011. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!