Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás kontra anyatej...

Szoptatás kontra anyatej cumisüvegből - tényleg annyira rossz ha az anya cumisüvegből adja a tejet a babának?

Figyelt kérdés

A kislányunk 6 hetes. A kórházban születése után szoptattam, utána itthon is, de nagyon besárgult és mivel nem volt lehetőségem 3 óránként szoptatni, ezért fejtem a tejet és cumisüvegből adtam kb 2 hétig Neki.

Most már lenne lehetőség szoptatni mert a baba itthon van. Szopizna is, mert próbáltam ( sokan mondják hogy a cumisüveg után a baba nem fogadja el a cicit ). De megmondom őszintén hogy én már átálltam a fejésre.

Sok tejem van, tehát ha szopizna, még utána is kellene fejni, mert nem eszik annyit amennyi van. Egyszerre kb 100 millit eszik egyébként. Cumisüvegnél ezt tudom mérni, szopizásnál nem ( nincs mérleg hogy mérjük a babát etetés után ).


A melleim nagyok, ezért szoptatás közben tartottam mindig a babát a kezemben, ami fél órán át a vége felé már nehézkes. Tehát fél óra szopizás, utána még 20 perc fejés. Ez etetésenként majdnem 1 óra. És ha szopizik, akkor melltartót veszek fel előtte, éjjel is, nappal is.

De ha csak fejem és azt adom cumisüvegből, úgy könnyebb és időben is kevesebb.

Ne értsen senki félre, imádom a kislányomat és azt szeretném, ami Neki a legjobb. De az én anyatejemet kapja akár szopizik, akár cumisüvegből eszi meg. És ha etetjük, akkor az Apuka is tudja etetni, ezáltal Hozzá is jobban kötődik a baba.


Őszintén szólva én szeretném cumisüvegből, csak nem tudom, árt ez a babának? A lefejt tejet amúgy hűtőben tárolom és etetés előtt melegítem. És fagyasztom is későbbre, ha már látom hogy sok áll a sima hűtőben, mert tudom hogy csak 1 napig áll el ott.


Tehát kérdezném, hogy mennyivel rosszabb ha cumisüvegből eszik a baba?


2010. júl. 22. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem rossz, anyatejet kap, de szerintem írtó macerás.

fejni, tárolni, melegíteni, üveget sterilizálni...

Írtó időigényes és fárasztó

Amíg előkészítesz mindent, hogy az apja megetesse, mr meg is szoptattad annyi idő alatt.

Én szoptatás után nem fejtem csak az elején, akkor sem mindig, 16 hósnapja szoptatok

A cici meg ott van bármikor, steril, akárhova viheted a cicidben a tejet tárolási gondok nélkül:-))

Szerintem hosszútávon magaddal cseszel ki, főleg ha a babád cicizne, és ő sokkal többet ki tud szívni, mit te kifejni, nem értelek, miért választod a nehezebb utat.

2010. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

előző

Nem ettől fog a baba az apjához jobban kötődni:-))

És ezért mert szoptatsz, uyganúgy elmehetsz akárhova, legfeljebb akkor az apja eteti meg.

Tényleg nem értelek.

2010. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nekem most minden vélemény fontos.

Nekem a szoptatás tűnik "macerásnak" ezt a szót használom ahogyan Te is. Nagyok a melleim, ha szoptatok, akkor egyik kézben a baba, másikkal kicsit tartom a cicit hogy a baba tudjon levegőt venni. És szoptatásnál mindig melltartót veszek fel, éjjel-nappal. Szóval 30-40 percen át szoptatni a babát, miközben tartom őt is és a cicit is - ez a nehéz.


Nekem jelenleg a fejés és a cumisüveg tűnik a könnyebbnek. De a babának a legjobbat szeretném, és átállok a szoptatásra ha úgy a jobb. Ezért kérdezlek Benneteket.

2010. júl. 22. 13:34
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Végül is anyatejet kap így is úgy is. De szoptatni sokkal egyszerűbb és kényelmesebb. Fekve is lehet szoptatni úgy nem kell tartani a kicsit.

Egyébként ha nem fejsz annyi tej termelődik amennyi a kicsinek kell.

Én sajnos csak 6 hónapos koráig tudtam a fiam szoptatni, de számomra szoptatás sokkal egyszerűbb volt.

A te dolgod hogy szoptatsz vagy fejsz és cumisüvegből adod, de akkor is kényelmesebb szoptatni.

18 hónapos kisfiú anyukája

2010. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is :)
2010. júl. 22. 13:36
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

első

Ha neked az könnyeebb, csináld azt, én biztos, hogy szoptatnék

A szoptatás sokkal nagyobb szabdságot ad, bárhova el tudsz menni a babával, mindem előzetes rákészülés nélkül, ha megéhezik szájába adod a cicit és kész.

Nem kell időre hazarohanni, vagy hűtőtáskát cipelni.

(Én már szoptattam padon, autóban, Dunaparton, tengerparton, tengeri kompon, Rómában a Szt Pétrer székesegyhát tetején)

És az éjjeli etetésről nem is beszélve, felkelsz, melegítesz,addig a baba sír,....ennyi odő alatt már megszoptattd és simán visszaalszol.

2010. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyok a cicijeid, otthon szoptass fekve, úgy nem kell tartani
2010. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerinteem attól lesz valaki jó any, hogy szoptat e vagy sem, cumisüveget ad e gyerek szájába vagy sem, hogy anyatejes a baba lesz vagy sem!!!

A legfontosabb a törődés, hogy megismerd a gyermekedet és ha te úgy gondolod, hogy így mindkettőtöknek jobb akkor csináld a te belátásod szerint! Annak sincs semmi értelme, hogy a szoptatással kimeríted magad és nem lesz magára a babára energiád!!!

A varázsszót kimondtad:,,, imádom a kislányomat és azt szeretném, ami Neki a legjobb" És tényleg ez a lényeg, ezt pedig mindenki saját édesanyja tudja!!!

2010. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó vagyok, helyesíteném az elejét: Szerintem nem attól lesz....!

Bocs a pontatlanságért!

2010. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Én is fejek a fiamnak, de azért, mert sajnos nem szopik. :-( Pedig sokáig próbálkoztam, közben meg poharaztunk. Végül feladtam, és maradt a cumisüveg.


Macerásabb, mintha szoptatnék. Mosogatni, sterilizálni kell, éjjel is. Nem lehet etetés közben bealudni, mint fekve szoptatásnál, hanem tartani kell a babát is, az üveget is. Külön idő az etetés, külön idő a fejés. Őszintén szólva egyszerűbb lenne szoptatni.


De nekem is nagy melleim vannak (jelenleg 80/G), így pontosan tudom, mennyire nem könnyű velük bánni, meg még a babát is tartani... Ezt egy kis mellű soha nem fogja megérteni.


Viszont vannak előnyei is a fejésnek. Nem vagyok a babához láncolva, itthon hagyhatom egy üveg tejjel és a nagymamival vagy az apjával. Bőven van tejem a fejésnek köszönhetően, így más babának is jut, és pénz is kerül a házhoz belőle, amit a fiamra költhetek. (Ezt javaslom neked is, mert a lefagyasztott tejet a végén ki fogod önteni, majd meglátod, pedig most neked is és egy másik babának is haszna lehetne belőle.) Mindig pontosan tudom, hogy mennyit eszik, nem kell aggódnom. Nem olvad rám a gyerek szoptatás közben ebben a hőségben. Szombat délelőttönként lepasszolom a babát apának egy üveg tejjel, én meg kialszom magamat. :-)


Nyugodj meg, jó anya vagy, és a tőled telhető lehető legjobbat adod a babádnak. :-) Rengeteg alig használt mellszívó van a piacon, ami azt jelzi, hogy a tulajdonosaik pár hét után átálltak a tápszerre, nem küzdöttek tovább a tejért. Te ne add fel! :-)


Egészségügyileg annyi a különbség, hogy szopásnál másképp fejlődnek az állkapocs izmai és a fogak, mint cumisüvegnél. Erről egy fogorvost kellene megkérdezni. Én csak 3 hónapig szoptam, aztán cumisüveg jött és hozzátáplálás, és nyitott harapásom van. Nem tudom, van-e összefüggés a kettő között.

2010. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!