Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hónapos kislányom mostanában...

3hónapos kislányom mostanában harap szoptatás közben, meg olyan nyugtalan is, van hogy sír szájában a cicivel. (nincs még foga sem) Lehet hogy már nem elég neki az anyatej? Kezdjem el hozzátáplálni vagy tápszerezni?

Figyelt kérdés
Nem mindig csinálja,de napi 1x biztosan.Vagy csak akkor volt valami baja,fájt valamije azért csinálta?Nagyon szomorú vagyok,mert legalább 6 hós koráig szeretném szoptatni,de ha ez így megy ,akkor hamar vége lesz.Ja persze és baromira fáj,fel is visítottam,mikor először harapott,most meg már félek,hogy mikor kezdi megint.
2010. máj. 12. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet elég komolyan szív ami fáj is,néha sirdogál meg jár a keze és rug-kapál,de nekem tutira elég a tejem mert mérni is szoktam és 100g-ot szokot szívni és érzem is hogy rengeteg tejem van.2 hónapos

Én sem tudom miért csinálja.

2010. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk sem a mennyiséggel van a baj,mert éjszaka fejnem kell(mert Manóka alszik este 8tól-reggel 6ig)és olyankor lejön egy ciciből 150ml.Csak lehet nem elég táPláló már Neki.Nem tudom.
2010. máj. 12. 08:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul, és én sem tudom az okát. 3 és fél hónapos.
2010. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet,hogy ez az időszak ilyen. Az én babám 3 napja csak immel-ámmal szopizik, üvegből kapja a tejcsimet,amikor nem hajlandó(pohárból nem iszik-"szájzárat" csinál)Jah,amúgy az én drágám be sem kapja a bimbót néha,nem hogy nem eszik...
2010. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi probléma. Az én fiamnál is volt ennyi idős korában egy ilyen időszak. Sajnos nem pár napig tartott, hanem pár hétig, de elmúlt. Most 5 hónapos, és semmi gond. Szopizik szépen.
2010. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az jutott még eszembe, hogy nem spricceln agyon a cicidből a tej? Mert az én fiam ezt nagyon nem szerette és akkor is sírt.
2010. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De,sokszor ömlik,de ez eddig nem volt Neki gond,sőt,akkor reklamál,ha nem jön úgy ahogy megszokta.Ma már kétszer ettünk,és nem volt semmi harapás))Lehet csak akkor volt olyan kis nyavalyás.

remélem csak két napig tartott.

2010. máj. 12. 10:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is rúgkapál. Ha gyakran "kiköpi" a meIlem, de tudom, hogy még éhes, akkor szerintem levegő van a pocakjában. ilyenkor meg szoktam büfiztetni, és az segít.

De mostanában, mióta kezdi a kezét felfedezni, és szájába tömi az öklét, azóta "ütöget" szopizás közben. Szerintem nem igazán tud vele mit kezdeni. És nekem is gyakran előfordul, pláne, ha nyűgös napja van (ronda, esős időben), hogy vagy a mellem a szájában van, de tátott szájjal bőg, vagy nem is kapja be a mellem, és úgy sír. Ilyenkor testhelyzetet váltok, és sikerül rákapnia a mellemre.

Én a helyedben nem adnék tápszert, inkább gyakrabban etetném...

Vagy tedd át a teli mellre, és akkor látni fogod, szopik-e rendesen.

2010. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

A FOGZÁS és a környezet iránti lelkesedés ("gyorsan akarok enni, hogy mehessek felfedezni") a két leggyakoribb ok ebben a korban. Szerintem nálatok is ez lehet. Vagy amit ti is írtatok, a túl gyorsan vagy épp lassan folyó tej, esetleg valamilyen fájdalom, levegőnyelés stb.

Szinte kizárt, hogy ez a kevés tejet jelentené. Azt a gyakoribb "éhes vagyok" módon jelzik. Azt meg felejtsétek el, hogy a tejetek nem tápláló - pláne 3 hónapos korban! Az anyatej minden életkorban megfelelő összetételű.

Ajánlom nektek a www.lll.hu oldalt, ahol részletesen olvashattok a babák fejlődésének jellegzetes szakaszairól és arról, hogy ez mikor és hogyan befolyásolhatja a szoptatás menetét. Így később várhatóan már nem fogtok megijedni, ha hasonlóan fura dologgal álltok szemben. ;)

2010. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na jó,de miért harap??
2010. máj. 12. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!