Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt baj ha sok...

Szoptatás alatt baj ha sok édességet eszek? Milyen hatással van az anyatej összetételére?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A tejre nincs hatással (lehet, hogy picit édesebb lesz tőle), de sajnos rád lehet hatása :SS Az előző babámnál én is nagyon sok édességet ettem és a szoptatás ellenére nagyon sokat sikerült híznom. Utána se tudtam leadni rendesen. Most is legszívesebben állandóan édeset ennék (terhesség alatt nem bírtam egy falatot se lenyelni),de azért mostmár odafigyelek, hogy mennyit eszem.Néha pesze azért én is bűnözök :DDD
2009. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hiszek abban, hogy a szervezet jelzi, mire van szüksége, így nem gondolom, hogy az édesség ártalmas lenne. Valahol olvastam, hogy a szénhidrát kell az energiához. :) Én többet eszek mint a párom és iszonyatban kívánom az édességet, pedig régen nem voltam édesszájú. Terhesség alatt pedig egyáltalán nem voltam kívánós sem. :) Mióta szoptatok, a párom szeme csak kerekedik, hogy milyen iszonyat mennyiségű kaját magamba pakolok, literszámra iszok és állandóan sütiznék. Szerencsére ennek ellenére ugyanannyi a súlyom mint terhesség előtt (170/64). De ez alkati adottság, nekem szerencsém van.


Boldog babázást!

2009. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljessen egyetértek az előttem szólóval.A terhességem alatt ha csak édes illatot éreztem már rosszul voltam,még csak a cukrot sem bírtam. Még a teámban sem.Most meg amióta szoptatok édesség édesség hátán.Pl:nutellás piritós baracklekvárral.Tudom hogy hangzik de majd megveszek érte.Ez van. Szerintem is tudja a szervezeted hogy mi az ami hiányzik.A tejem ízére a kicsi fiam meg még nem panaszkodott úgyhogy gondolom izlik neki ennyi édesség mellett is.:)
2009. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ölni tudnék az édességért. A terhességem alatt alig-alig ettem édességet, most meg mázsa számra tudnám magamba tömni. Szoktam is mondani, hogy cukorszirup folyik a cicijeimből tej helyett, a párom szerint sűrített tej:))
2009. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem a védőnő állított le a csokifalásról, mert a napi 1-2 tábla csoki (tudom túl sok) miatt a babám arcán pöttyök jelentek meg. Amint csökkentettem az adagot a pöttyök elmaradtak. Más nem történt. Ja csak én további úszógumikra tettem szert.
2009. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én babám arcán is piros pöttyök vannak, lehet hogy attól? Holnap jön a védőnő, akarom is kérdezni tőle...
2009. márc. 23. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon kívánom az édességet, és sajna nem tudok neki ekkenállni. Erről megkérdeztem a védőnőt, mondta, hogy ehetek, és nincs hatással a tejre, vagyis nem lesz nagyobb pl. a cukortartalma!


10 hetes kiscsaj anyuja

2009. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!