Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 6 hónapos korig kizárólag...

Ha 6 hónapos korig kizárólag szoptatok és akkor kezdek hozzátáplálni, akkor elképzelhető, hogy 1 éves korára minden étkezést ki tudunk váltani?

Figyelt kérdés
Muszáj lesz visszamennem dolgozni!
2010. júl. 23. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez a babán múlik jórészt de megpróbálni érdemes.
2010. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, fél év alatt megoldható! Szerintem jó a terved, hogy fél éves korban kezded.
2010. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 évesen 4x evett szilárdat, de cicizett is még reggel, délelőtt, délután és este.

6-8 hónapig: ebéd

(7 hós koráig erre is ráciczett)

7-10 hós koráig ebéd, uszonna

10-12 hós koráig, reggeli, ebéd, uzsonna.

1 éves korától velünk eszik vacsorát, amit mi.

(Mondjuk nekem nem az étkezések kiváltása volt a fő célom, 16 hós és még 3x ciczik)

Hagyd meg a reggeli és esti cicit,a többit addig simán ki tudod váltani.

2010. júl. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azert gondold vegig.Ha olyan a munkabeosztasod egy darabig meg maradhat a reggeli es az esti szopi.Elvalasztas + anyahiany egyszerre sok.Bar lehet a te babadat egyaltalan nem fogja zavarni.Az enyemek nagy cicifuggok voltak.
2010. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Próbálom majd fokozatosan, talán kicsit "sűrűbb menetrenddel" mint a 3. válaszadó.

Fél éves koráig mindenképp csa szoptatni szeretném, de aztán valószínüleg változó beosztásom lesz majd. A reggeli cicit talán meg tudom tartani, de az estit nem valószínű... max lefejt tejet kaphatna majd estére, bár itt meg gondolom már inkább a cici lenne a lényeg és nem az anyatej

2010. júl. 23. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Megszokja majd a babád, ne izgulj. Ügyesen meg fogod oldani! Fél év elég az elválasztásra. 4 hónapos kora körül el lehet kezdeni a kóstoltatást, így könnyebb, gyorsabb lesz 6 hónapos korától az átállás.

Nem kell, hogy cicifüggő legyen vagy anyahiányos majd. Aki nem szoptat, annak sem lelki sérült a gyereke.

2010. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3. válaszoló

Én nem siettem, mert-szerencsére-itthon lehetek max. 3 évig, bár 2 és fél éves korában szeretnék visszamenni dolgozni, szóval így is van még bő egy évem.

Sajnálom, hogy neked vissza kell menned és kitartást:-)))

2010. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Remélem a kajára való átállást tényleg megoldjuk így egy fél év alatt és akkor csak az én hiányommal kell megküzdenie. Bár az eddigi tapasztalatok szerint, amíg tele a pocak és tiszta a pelus, mindegy neki, hogy én vagyok-e vele, vagy más! :-D Nagyon rendes kiscsaj, nem lesz vele gond! Majd addig én is megküzdök valahogy a szeparációs problémámmal :-))

2010. júl. 23. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 6 hós korig csak szoptattam, 13 hónaposan hagytuk abba,akkor már csak este szopizott, de gyorsan,mondhatni 1 nap alatt elhagytuk, úgyhogy sztem simán megtudod csinálni te is.
2010. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Esetleg le tudod írni a "menetrendet", hasonlóan, mint itt a harmadik válaszoló, hogy mikor melyik étkezést váltottátok ki?

Nagyon köszönöm!

2010. júl. 23. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!