Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki csak 1 éves kora körül kezdi el hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodtam,mert van egy ismerősöm, aki a kisfiát 1 évesen kezdte el hozzátáplálni. Addig semmi mást nem adott neki, csak szoptatta.

Sokat beteg a kisfiú, de tényleg nyáron is, télen is folyton beteg. Lehet ennek köze ahhoz, hogy nem fél évesen kezdték a hozzátáplálást?


2010. nov. 19. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
felelőtlen, lusta, buta. kb. ennyit gondolok róla
2010. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nincs köze hozzá. Az anyatejben a hidelemek lellenére minden megvan, ami kell, kivéve a vasat. Akár kétéves koráig is ellehetne simán csak anyatejen. nem egy olyan babát ismerek, akit elkezdtek ugyan hozzátáplálni félévesen, de alig vagy egyáltalán nem fogadja el a kanalat, a pépes ételt, és csak szopik. És nem beteges egyik sem.


Persze egyéves korában már sokkal jobban tud tiltakozni a kisfiú az új ízek ellen, mint 6 hónaposan, az anyukának nehezebb dolga lesz.

2010. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

2 éves korig csak tejen?! meg vagy őrülve?

az ilyen embert fel is jelenteném kiskorú veszélyeztetése miatt!

nem emlékszel arra az esetre, amikor meghalt a két éves gyerek, mert csak szoptatta az anyja?

2010. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
vagy másfél éves, már nem emlékszem pontosan, de mindegy is. lényeg, hogy alultáplált és legyengült volt!
2010. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Azt gondolom erről is, mint minden szélsőséges ostoba dologról a szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatban: tudatlan és felelőtlen. Az én szememben ez ugyanolyan, mint ha valaki 2 hónaposnál kezdi el a hozzátplálást, mindkettő káros a babára.

Én csak azt nem értem, hogy ilyenkor miért nincs egy közeli rokon, barátnő vagy védőnő, gyerekorvos, aki odamegy és "hátbavágja" anyukát.

2010. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én sem tartom helyesnek egyébként, szerintem is felelőtlen az ilyen szülő :-(

Szegény kisfiú egyébként alig van 10 kiló, és a nyáron volt 2 éves :-(

2010. nov. 19. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Az anyatejben valóban minden megvan, csak már tápértéke nincsen. Hiába van benne tök jó vitamin, meg tök jó immunerősítő és hasonlók, ha a tápértéke nem megfelelő.


És az, hogy 6 hónapos kor után már kapjon mást is, az nem hiedelmeken alapul, hanem kutatásokon. Ahogy az is, hogy két éves korig abszolút nem elegendő az anyatej! Nem is értem honnan szeded ezt a butaságot, a blikkből, vagy honnan?

A két éves korig való kizárólagos szoptatás csak arra jó, hogy a gyerek éhen haljon. Nem véletlenül kell hozzátáplálni. Lehet kitolni pár hónappal, és az a legideálisabb, ha egy éves korig a fő táplálék az anyatej, de kell mellette más is, olyan aminek tápértéke is van.

2010. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Soha nem volt még Blikk a kezemben, azt se tudom, hogy néz ki, veletek ellentétben. :-P


Az anyatej NEM VESZÍT a tápértékéből. Nagyanyáink hülyesége a vizes tej, meg hogy 3-6-x hónapos kor után már nincs tápértéke. 100 gr anyatejnek mindig is nagyobb a tápértéke, mint 100 gr akármi másnak: krumplinak,répának, cukkininek, húsnak, cukros víznek. Méressétek be, utána majd lehet kiakadni. Igen, tessék, méressétek be! Ti vagytok a tudatlanok és tájékozaatlanok. A forrásom a Szoptatásért Magyar Egyesület, nem a Blikk, a bizonyíték meg a fiam, aki napi 50 gr főzeléket eszik, mégis másfélévesnek néz ki 8 hónapos korára, és még sosem volt beteg. Na, ennyire nincs tápértéke az anyatejnek.


Előbb bizonyítékokat kellene keresni, mielőtt kirohantok meg elkezdtek ész nélkül lepontozni másokat csak azért, mert nem tetszik, amit mond. Tolerancia nulla, hozzáértés még annyi se. Gratulálok.

2010. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszadó, az ítélkezés, és az azonnali kirohanásod hasonlóan mentes minden toleranciától. És a hozzáértéshez meg ezt fűzném hozzá:

Vettem a fáradtságot, és felkerestem a Szoptatásért Magyar Egyesület honlapját ( [link] és láss csodát, mit találtam:


"A kizárólagos szoptatás hat hónapos korig elegendő a legtöbb kisbaba egészséges fejlődéséhez."


Vagyis nem tudom, honnan szedted amit leírtál, de nyilván nem onnan, ahonnan hivatkozod:S

Mégis habzó szájjal szidod azokat, akik merészeltek neked ellentmondani, pedig elképzelhető, hogy többet olvastak a témában, hiszen te még arra sem vetted a fáradtságot, hogy utánanézz, mielőtt példálózol.

Gratulálok a kisfiadhoz, nyilván ő a kivétel a szabály alól, hiszen a szoptatásért egyesület is azt írja: a legtöbb gyereknek kevés már az egészséges fejlődéshez. Örülj neki.


És talán te is bevizsgáltathatnád a tejet, lehet meglepődnél, mert bár igazad van abban, hogy a tej tápértéke nem csökken, csak az igények nőnek. Ez ilyen egyszerű.

Mindezektől függetlenül a hosszú ideig tartó szoptatás nagyon hasznos, és értékes anyagokat kap a gyerek. Csak ez nem elegendő.

2010. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár én 6 hósan kezdtem hozzátáplálni, kislányom 11 hónaposan kezdett hozzátáplálódni, ha lehet így fogalmazni. Előtte jó, ha két fajta gyümölcsöt volt hajlandó elfogadni, minimális mennyiségben. Ő döntött így, fejre állhattam, csinálhattam bármit, max. azt értem el vele, hogy öklendezni kezdett a kanál és a partedli láttán. Sok babáról hallottam, akik így reagáltak a kanalas táplálásra. Egy éves korig simán elvannak tejen, kislányom egészségesen hurkás a mai napig, persze valószínúleg jó zsíros tejem van, azért nem kellett neki más.
2010. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!