Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatást...

Igény szerinti szoptatást hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
ha jól tudom, akkor az igény szerinti szoptatás az, hogy bármilyen gyakran és bármilyen hosszan szoptatok. nálunk egy szoptatás minimum háromnegyed óra, de inkább egy. utána böfi, fejés. ha 2 óránként eszik, akkor kb jön is a következő etetés, de 3 óránál sem marad sok idő. hogy marad idő minden másra? a háztartást már lecsökkentettem a minimumra, de itt van a másik két gyerekem. mit csinálok rosszul?
2020. febr. 18. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Minek fejni, ha amugy is folyton cicin van?

Amugy szerintem az igeny szerinti, csak annyit jelent, hogy "amikor keri, de realis korlatok kozott". Vagyis haromnegyed orat nem hagyom szopni, legkesobb husz perc utan finoman levalasztom, es megprobalom mashogy megnyugtatni. Ha egy oraja evett, akkor abbol indulok ki, hogy meg nem ehes, es minden mast megprobalok, a hordozastol eneklesig, kicsit sirni hagyason at, es csak akkor teszem mellre, ha tenyleg semmi mas nem segit. Csak akkor gondolom, hogy ujra ehes lenne, ha legalabb ket ora eltelt az elozo etetestol (felteve persze, hogy van eleg tejed, nalam azzal sosem volt gond).

2020. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Az iszsz mellett nem kell fejni.
2020. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

2, dehogynem. Kellhet fejni, ha a gyerek "nem hajlandó" megdolgozni a plusz mennyiségért, mert pl: kicsi, sárga, aluszékony, rossz a technika, stagnál vagy fogy és pótlás kellene. Ilyenkor elsődleges hogy a pótlás az anya saját tejével történjen szoptatás barát eszközből, míg maga meg nem tud dolgozni érte... ;)


Kérdező, nyilván a legelején jársz. Ez ilyen. Majd ha nagyobb lesz javul. Ha kitartasz. Nehéz.

2020. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Iszsz mellett az első 1-2 héten kívül csak akkor kell fejni, ha nem elég ( szaporítófejés)


Nekem sosem szopizott 45 perceket


A maximum volt 20 p

De akkor 4 órán. Keresztül tuti semmit nem kért


Amikor 60 percenként kérte, akkor 5-6 perc volt

2020. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

azért van ennyit cicin, mert folyamatosan nógatni kell, hogy egyen. kettőt szív és bealszik. szóval nem teljes háromnegyed órán át eszik.

fejni pedig azért szoktam, mert nem üríti ki és ha nem fejek, akkor nagyon fáj és becsomósodik.

2020. febr. 18. 13:30
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Egészségedre, 4-es, és most hova szaladjunk? 😂

A te gyereked nem szopizott ennyit = más gyereke sem szopizhat?

Mi például 4 hónapos korára jutottunk el oda, hogy már (!) 20-30 perc alatt végzett (az egyik mellel és kérte a másikat).

Nem mindenkinek dől a teje és nem mindenkinek szív úgy a gyereke, mint egy porszívó az első perctől.

4-6 perc? Ennyi idő még most 11 hónaposan se elég neki. És nem, nem a komfortszopi miatt ennyi.

2020. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ibclc.hu kérj tanácsot hozzáértő szoptatási tanácsadótól. Hidd el, nagyon megéri!
2020. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Neharagudj 5. De ez a kérdés..

“..Hogyan csináljátok?”

Ha bealudt nem keltegettem az első 2 hetet leszámítva..akkor is max 10 percig.

Akkor letettem aludni, lefejtem, ha csomós volt, de csak addigmig megkönnyebbült.


Kelt és kérte hamarabb... legközelebb rendesebben szopizott..


/ én más miatt kínlódtam vele, de ez meg nem volt kérdés/

2020. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem gondoltam, hogy ebből ekkora vita lesz. azt lehagytam, hogy a baba 10 napos.
2020. febr. 18. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szoptatok igény szerint leis beszélt róla,doki ,védönő mert akkor semmi másra nem lenne időm elösször nem akartam hallgatni rájuk de nagyon igazuk volt 3óránként eszik minden másra van időm..Nyilván ha így kezdted nehéz ezen változtatni írtad,h.van még 2gyereked így elég nehéz lehet.
2020. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!