Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt aki megbánta hogy...

Van itt aki megbánta hogy abbahagyta a szoptatást?

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Le lehet pontozni, de én nem bántam meg. Felszabadultam. Nekem hatalmas stressz volt és mikor elengedtem az egész szoptatás dolgot sokkal jobb lett minden.
2020. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
4-ből hármat szoptattam egy éves korukig, ők sosem kaptak tápszert. Imádtam. Az egyik kislányom betegen született, sokáig intenzíven volt, nem szoptathattam. Egy ideig fejtem, de annyira izgultam érte, sokszor nem ettem, nem ittam, alig aludtam. Nagyon hamar elapadt a tejem, és úgy érzem, nem tettem meg mindent érte. Már meggyógyult, egészséges, eszi a tápszert rendesen, de utálom.
2020. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van amikor nagyobb fájdalom és szenvedés maga a szoptatással való kínlódás mint az elegendés.

Milyen okból érted az abba hagyást?

2020. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 evesen hagytam abba, igy is terveztem, lett volna meg tejem. Felszabadultam tole.
2020. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem bántam meg, azt bántam meg, hogy nem előbb hagytam abba. Szegény babám szenvedett, mert nem volt elég a tej, én teljesen nyugodt voltam, hogy milyen jókat eszik, közbe meg dehogy is. Láttam, hogy nem olyan kis dundi mint volt, de ráfogtam, hogy sokat nyúlt, azért ilyen, majd a mérésen kiderült, hogy nemcsak hogy nem hízott semmit, még kevesebb volt a súlya mint 1 hónapja (mondjuk akkor tényleg sokat is nőtt). Azonnal tápszer, szépen behozta a lemaradást, én meg elengedtem ezt a szoptatás témát. Elkezdtem fejni kíváncsiságból, és örültem ha 150 ml lejött egy nap két mellből. :( Csak mert folyton nyomatják, hogy a legjobb a babának, ezért én is erőltettem, közbe meg kár volt. Nem minden esetben a legjobb a babának, én azt mondom. Ha az anya nem táplálkozik megfelően és egészségesen, akkor nem lesz tej. Mert én nem tettem, hónapokig nem tudtam enni szülés után, éppen csak annyit, hogy ne haljak éhen, az is csak péksüti vagy joghurt volt. Bocs, hogy hosszú lett.
2020. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Off bocsi. Én tavasszal szeretném leszoktatni.

Másfél éves lesz akkor. De nagyon félek az egésztől, mert már akkor minden baja van, ha szoptatás közben nem birizgálhatja a másik mellem is. Olyan hisztit lever, üti magát stb...

Tud vakaki kíméletes módszert? Én is felszabadulnék tőle szerintem...

De nem lesz egyszerű

2020. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom és már csak reggel és ests szoptatok. A szoptatás nácik jönnek mind, de 1 évesen ez kevés és miért nem szoptatok többször. De köszönöm szépen ez így nekem akkora könnyebbség, hogy csak reggel és este! Valljuk be a szoptatás hatalmas kötöttség egy anyukának és nagyon nehéz mindig rendelkezésre állni. És hogy sokáig csak mi vagyunk jók neki. Az 1 évesem gyönyörűen elalszik cici nélkül, ha baja van mással is meg tudom oldani mint cicivel. Sőt, azóta 2x kimenőt is kaptam mert apuka bevállalta az esti fektetést. De így se tervezem 1.5 évnél tovább szoptatni. Nekem már most fura, hogy egy totyogót szoptatok.
2020. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!