Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet repülőn felszállás...

Hogy lehet repülőn felszállás közben szoptatni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a felszállás közben jelentkező fájdalmat okozó nyomáskülönbség megelőzésére az a legjobb, ha a babát szoptatjuk (vagy cumizik, nagyobb gyerek rágózik...).

Na most eddig egyszer repültem ölben utazó gyerekkel, ő akkor 1,5 éves múlt és el nem tudom képzelni, hogy hogy vettük volna fel a "pózt" a szoptatáshoz úgy hogy be volt kötve (az én övemhez). Ő cumis volt, így gond egy szál se, remekül bírta az egész utat.

Na de a kicsi nem cumis, rágóhoz kicsi, 5 percig folyamatosan itatópohárból nem iszik (egész felszállás idején), viszont 16 hónaposan elképzelni nem tudom, hogy férnénk el azon a kicsi ülésen bölcsőpózban tartva. Illetve az öv enged-e annyit.

Tapasztalatok?

Ki tudott felszállás közben szoptatni?


2020. febr. 20. 08:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

10!

Miután a kerdeses gyerek a második, lazan a kis család ül egymás mellett. Logikusan anyuka a babával az ablak mellett, tehát max apuka meg a másik gyerek lat valamit. Már ha lat, mert amúgy hidd el, nem kell a teljes melledet előkapni, vagy félmeztelenre vetkőzni a szoptatáshoz.

2020. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ö, csak te, 10-es. ;)

Ahogy a 11-es jól írja, véletlenül se ülhetnél mellettem, ne aggódj!

Egyébként akkor te se egyél, igyál a gépen, mert a legtöbb disznó embernél az jóval undorítóbb, mint egy baba szopizása. A mellemet pedig még 5 centiről se látnád, szégyenlősebb vagyok én annál, hogy kicsapjam. 😂 A gyerek feje mindent takar.

2020. febr. 20. 13:17
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Off és tényleg nem sértegetni akarom az édesanyákat.

" egy baba szopizása." Eleve rosszul vagyok a szopizás szótól. A szoptatás hanghatással is jár, nem egyszer írták itt, hogy "aranyosan cuppog a mellemen".

Nekem mizofóniám van és borzalmasan rosszul tudok lenni a szoptatós hangoktól-is. Tudom én vagyok a gáz, de szerintem ekkora babát nem kéne repülőre vinni...engem nem a mell látványa zavar, hanem az egész. Ezt a hangot a füldugó sem tudná kizárni-tapasztalat, egyszer vonaton szoptattak mögöttem és fel kellett állnom kimenni, mert rosszul lettem. Nyilván nem szóltam rá, mert etetnie kellett, de na.

De persze én leszek a gonosz most. :/

2020. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

Én tudtam, mondjuk 9 hónapos volt. Nem csaptam ki a mellem az asztalra. Diszkréten kigomboltam az ingem, utána a szájába adtam, velem nem utazott se a férjem, se senki. 2 fiatal srác ült mellettem, nem zavarta őket, se a többi utast, hogy egy csecsemőt éppen táplálok. Ha valakit zavart volna, gondolom volt annyi esze és nem rám meresztette a szemét, hanem az ablakon csodálta a panorámát. Ha meg engem nézett és elhordott mindenféle rossz anyának, akkor sajnálni tudom az édesanyját, hogy egy ilyen emberhez köze van.


Amúgy kösd a babát kicsit lazábbra, tedd a melledre és utána húzd az övet kicsit szorosabbra.

2020. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Hát engem baromira frusztrálna, ha valaki tőlem 2 centire kikapja a mellét és belenyomja a gyerek szájába.. Nem kell ahhoz bámulni, periférikus látás nem tudom mond-e valamit, akarva-akaratlanul is látni lehet.

Számomra ez baromi zavaró lenne, hogy mellettem csüng a gyerek az anyja mellén és cuppog. Erre senki sem kíváncsi és ettől még nem lesz senki sem "szaralak". Egyszerűen csak egy intim testrészről van szó, amit normális ember nem csap ki csak úgy bárhol, bármikor. Egy 9 hónapos pedig bőven nem csecsemő!

Bár gondolom, hogy egy ekkora gyerekkel nem feltétlen tizenórás repülőutakra mennek az emberek, 2-3 órát meg már csak ki lehet bírni anélkül, hogy beletömöd a melled a gyerek szájába egy repülőn, ahol pár centire tőled vadidegenek ülnek. Ezzel mást is baromi kellemetlen és kényelmetlen helyzetbe lehet hozni. Én biztos szóltam volna, hogy ez ne itt csinálja már vagy minimum megkértem volna a stewardesst, hogy adjon egy másik helyet, ahol nem kell azt hallgassam/nézzem, ahogy a mellettem ülő kölyök cuppog az anyja mellén..🤢

2020. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%

[link]



Szoptató kendőt használ az épeszű szoptató anya, ergo nem látszik a melle. Aki meg a cuppogó hangtol rosszul van, a budos eletbe ne vallaljon gyereket, mert képtelen lesz etetni. A cumisuveget is cuppognak. Igaz, ez max az anya számára hallható, de mindegy.n

2020. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!