Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatást tervezek, elektromo...

Szoptatást tervezek, elektromos mellpumpára lesz szükségem mellé?

Figyelt kérdés
sziasztok, kicsit el vagyok veszve ebben a szoptatás témakörben. Kb. 9 hónapig fogok tudni szoptatni, utána vissza kell jönnöm dolgozni (külföldön élek), és lefejni fogok csak tudni. De ha el tudom választani addig a kisfiamat és elkezd bébiételt stb. enni, akkor is ugyanannyi tejem termelődik majd, mint addig? Vagy meg tudom oldani, hogy addigra elapadjon a tejem? Bocs, ha ez teljesen hülye kérdés, még kezdő vagyok nagyon. (És csak remélem, hogy fogok tudni szoptatni, júniusra várom a kisfiamat.)

2020. márc. 4. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

En előre nem vennék, mert nagyon drága. Majd meglátod. Nekem pl kb nulla tejem van hiába fejem is hogy szaporodjon. Baratnom meg szoptatott az egyi mellebol és omlott neki a másikból. Na ő annyit fejt le, hogy kb akkor hagyta abba mikor épp megunta. El is adta. Két gyereket etetett. A sajátját meg egy másik csalad gyereke is 100% az ő tejen élt.

Amúgy el is tudod apasztani ha úgy döntesz, de ahhoz bőven elég egy kézi pumpa. Mindig csak épp annyit fejsz le, hogy megkonnyebulj. Tesom így csinálta. De amúgy en nem ismerem ezt az érzést mert meg sose volt “tele” az enyém 😀

Szoval előbb várd meg nálad, hogy alakul.

2020. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges előre beszerezni. Ha kell, majd veszel (most kinézed neten és valaki elszalad érte). Nekem volt első gyereknél (mert kórházba kerültem sajnos), de végül jobban bevált a pumpás kézi. Második gyereknél meg elő sem került, pedig őt is sokáig szoptattam annak ellenére, hogy kevés volt az elején. Végső esetre meg kézzel is érdemes megtanulni fejni, az se ördöngösség, csak fárasztó. Akkor kell egyébként, ha nincs elég tej és szaporító fejést akarsz csinálni (bár könnyebb a babát visszarakni, ha hajlandó) vagy akkor, ha mellgyulladásod lesz és a baba nem űríti ki. (Ha viszont fejsz, hogy tuti elég legyen, könnyen lehet mellgyulladásod.) Szóval a lényeg, hogy se több, se kevesebb ne legyen, mint amennyi a babának kell, mert mindkettő lehet szívás (szó szerint:D). Itt olvasgass: www.lll.hu
2020. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10 ezer forint egy elektromos mellszívó.

Az a többi babacucc mellett szerintem nem tétel. Én vettem, végül csak pár hétig használtam.

2020. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 50 volt. A kézi volt 13. Milyen elektromos mellszivot vettél te 10 ezerért? Mert en annyiért meg nem láttam.
2020. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2020. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Wow. Vajon jó lehet? Na mindegy nekem már van.
2020. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, és tök jó, azért merem írni.


5ös

2020. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2020. márc. 6. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!