Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fáj a szoptatás normál...

Meddig fáj a szoptatás normál esetben?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám. Amikor elkezd szopizni, 3-4 másodpercig fáj nagyon, majd enyhül és végül nem fáj. A mellbimbóim nem sebesek, jól van cicire téve.
2020. márc. 13. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért fáj?
2020. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Èn is èreztem tűszùràs szerű fàjdalmat a mellemben, mikor megindult a tejleadàs. Gondolom összehúzòdik egy tejmirigy, hogy kiprèselje a tejet. Nem emlekszem pontosan mikor múlt el, de nem volt ez vègig szoptatàs alatt, csak az első hetekben.
2020. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neked is ugyanez van, hogy nem a mellbimbònàl, hanem belül , a mirigyàllomàny fàj? (utolsò vagyok)
2020. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert nem látszik sebesnek meg lehetnek rajta “horzsolások”. Tapasztalat. Valószínű csak megsérült. Ha nem ömlik a tejed, akkor légy meztelen amikor csak teheted és használj krémet.
2020. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem a 2. babánál még a 6 hetes kontrollon panaszkodtam miatta az orvosnak

Nekem az éppen használatba vett mellembe jött ilyen kb fentről induló késszúrás szerű fájdalom

2020. márc. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 khniki ***** válasza:
Nekem a 4. hónapban lett jobb. Addig melltartót sem bírtam húzni.
2020. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biutos vannak kis sérülések, de úgy érzem nem az fáj. Hát remélem, hogy nem tart még hetekig-hónapokig..
2020. márc. 14. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hétig fájt. Kitartás! :)
2020. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű a fájdalom? A szoptatásnak nem szabadna egy percig sem fájni ha jó a technika, max. pár kétig kellemetlen lehet.
2020. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 8-as válaszoló vagyok.

Nekem maga a létezés is fájt a melleimmel ebben az időszakban. Talán lassabban állhatott be a kereslet-kínálat az igény szerinti szoptatás ellenére? Vagy alkati dolog, hogy borzasztóan feszültek a melleim? Azóta sem tudom. A szoptatási tanácsadó szerint ez teljesen normális és vigasztalt, hogy nem csak a rossz technika okozhat fájdalmat. A fiam borzasztó ügyesen szopizott, nagyra nyitotta a száját tényleg. A bimbóim sem lettek sebesek.

2020. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!