Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig tarton a szoptatása?

Mennyi ideig tarton a szoptatása?

Figyelt kérdés

Adott egy 6 hónapos bébi, Zsófi, aki eddig csak anyatejes volt, most kezdtük a hozzátáplálást, eddig remekül.

Fél év múlva, mikor Zsófi 1 éves lesz, jön a kistesó, Flóra.

Tanácstalan vagyok.

Zsófit egy éves korában is szoptatnom kéne, mikor Flóra megszületik?

Akkor félő, hogy nem lesz elég tejem.

Korai egy évesen abbahagyni a szoptatást?

Szerintetek mit tegyek? Ti mit csinálnátok a helyemben?

Előre is köszönöm.



2020. márc. 14. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Testvérfèltékenység lesz belőle ha pont a kistesónâl hagyod abba.

Tandem szoptatás Facebook csoportot keress, sokan szoptatnak így. Nyilván akkor a nagy már csak este fog szopizni, de az fontos neki.

2020. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Aki 3 honappal szules utan terhes lesz az siet valahova???? Komolyan. Rad nezve egeszsegtelen, a gyereket meg szivatod.
2020. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 khniki ***** válasza:
Hát én ugyan nem vagyok újra terhes, de korán kezdtük a hozzatáplálást, most 6 hónapos, mar csak reggel-este szopizik, 2 hónapon belül abbahagyom a szoptatást.
2020. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tandem szoptatás. Ne aggódj, lesz elég mindkettőjüknek
2020. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes kommenteket!
2020. márc. 16. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
3. Miért hsgyod abba a szoptatást megkérdezhetem?
2020. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi pont igy voltunk, megirom mi hogy csinaltuk. Amikor a fiam szuletett a lanyom pontosan 1 ev es 2 hetes volt. Kisse keson vettem eszre, hogy terhes vagyok a fiammal, de rogton az elso vizsgalatnal megnyugtatott a dokim, hogy minden rendbe van vele es velem is. Amugy ha a szervezet nem lenne felkeszulve, akkor nem is tudnal ismet teherbe esni ( ezt annak irom, aki szerint ez artalamas babanak, mamanak ). Nagyon jo dokim van, es teljes mertekben tamogatott, szerinte nagyon jol tettuk, ha mindenkepp akartunk elobb utobb testvert. Kerdeztem, h szerinte meddig szoptassak meg. Azt mondta, hogy a legfontosabb elso 6 honapban ha tudtam szoptatni, az a legjobb utana meg a hozzataplalas es tapszer is megfelel, de EZ AZ EN DONTESEM , hogy pontosan meddig szeretnem. Azt tanacsolta nezzek utana mindenfele lehetosegnek es amit szerintem jonak tartok, azt kovessem, mert nincs kobevesett torveny. Vegul 8 honapos koraig szoptattam es szep lassan attertunk. Ekozbe a pici is ugyesen fejlodott nem volt gond. Szuletes utan mar nem emlekezett a lanyom, hogy valamikor o is szopott igy egyaltalan nem feltekeny es a tejem is bosegesen eleg a fiamnak. Amugy a sok riaszto velemennyel ellentetben egyaltalan nem dramai ket kicsit ilyen kis korkulonbseggel nevelni ( pl nem kell egy 4 evessel reggel koran oviba rohanni, ahova az ujszolottet is kellene vinni ) meg egyaltalan nincs feltekenyseg, mert konkretan nem is emlekszik, hogy milyen volt, amikor egyedul volt,nagyon szereti az ocsiket. En igy dontottem es egyaltalan nem bantam meg, kivanom neked is, h talald meg a szamotokra megfelelo verziot es kellemes babavarast es babazast kivanok.
2020. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!