Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrásnál legalább...

Növekedési ugrásnál legalább éjjel aludt a babátok?

Figyelt kérdés

Három hetes babámat elérte a növekedési ugrás szerintem, reggel 6 óta óránként cicizik fél órát majd alszik felet, ez megy egész nap... Én így három óra alvás után konstans fejfájással lassan az öngyilkosságot tervezem (kis túlzással). Legalább éjjel aludni fog hosszabbat, vagy ne is álmodjak róla?

Nektek hogy volt?


2020. márc. 15. 16:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs, inkább fél óránként eszik és tíz percet alszik, most hogy így belegondolok...
2020. márc. 15. 16:16
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ne etesd két óra hosszánál sűrűbben. Ha van elég tejed, akkor negyedóra alatt is jóllakik. Így csak hozzá szoktatod, hogy a cicidet cuminak használja. Két szopi között tedd az ágyába. Az sem baj, ha sír egy kicsit, elalszik majd magától is.
2020. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Véletlenül sem vitatkozni szeretnék az előttem szólóval, kinek mi vált be.


A növekedési ugrásoknál én is gyakran mellre tettem, hogy tudja a kínálatom követni a kicsi megnövekedett keresletét. És a kisfiam éjszaka ugyanúgy kétszer kelt szopizni növekedési ugrásoktól függetlenül. De nem tudom, hogy ez mennyire törvényszerű.


Úgy tudom, Panadolt szabad szedni szoptatás alatt. Kitartás!

2020. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem aludt éjjel sem


Megfelelő menyniségű folyadék segít.


Növekedésugrásnál pedig a legjobbat teszed, ettől nem fogja cuminak hazsnálni, ha amúgy nem hajlamos a komfortcicizésre.

Most egyszerűen a megfelelő mennyiséget állítja be.


Nem szeretnék vitába bocsátkozni..

A szakirodalmat idézném az igény szerinti szoptatásról:


[link]


“Mi az igény szerinti szoptatás?


Az igény szerinti szoptatás fogalma tulajdonképpen azt takarja, hogy a szoptatások ideje és időtar­tama a kisbaba szükségleteihez igazodik, nem valamiféle külső meghatározottsághoz. Vagyis a kisbaba minden jelzésre mellre kerülhet, függetlenül attól, hogy öt perce vagy öt órája szopott-e utoljára, és addig maradhat mellen, amíg ő szeretné. A gyermek minden szopásigényét a mellen élheti ki.“

2020. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Soha nem hagynám sírni a babámat, bár sokszor nem tudom mi baja van, de akkor sem adom fel, hiszen neki én vagyok az egyetlen segítség a világban... (meg az apja, de őnála még nem nyugszik meg, meg tejcsi sincs neki, bár viccből mondtam már hogy próbálja meg hátha neki is van, és akkor nem egyedül kell szenvednem xD)

Egész nap rengeteget eszik... örülök, hogy jól érzi magát, de szerintem én lassan elhalálozok... :D

na meglátjuk az estét...

2020. márc. 15. 18:29
 6/12 khniki ***** válasza:
Éjjel is sűrűbben kelt.
2020. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kitartás!

4. Vagyok


2. Babával pont most indul nekem is a növekedés ugrás..

Kiváncsi vagyok milyen lesz vele


Hétfőn lesz 3 hetes 🥰

2020. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem is hétfőn :) hajnali 4:35-kor

eddig nem úgy néz ki, hogy éjjel aludni fogunk.

2020. márc. 15. 22:19
 9/12 A kérdező kommentje:

Végül nem tudom mikor dőltünk ki egymás mellett, de még éjfél előtt, de a legjobb forgatókönyv történt meg, ennyit még sosem aludtunk egyben :D most keltünk.

bár ilyenkor mindig lelkifurdalásom van, hogy mellettem aludt el, én meg úgy kidőltem, nem kelnék fel, ha valami történne :(

2020. márc. 16. 05:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi volt konstans 2x kelt, de növekedési ugrásoknál 4-5x is. Mindezt úgy, hogy fél10 és reggel 7 között. 🤦🏻‍♀️ Aztán 1-2 hét után állt vissza a s kelésre. Visoznt nála a 6 hetes és a 3 hónapos növekedési ugrás volt nehezebb, a másik 2 nem viselte meg.
2020. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!