Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hónapos babám négyszer is...

6 hónapos babám négyszer is kér enni éjjel. Mit tegyek? Van valakinek hasonló tapasztalata? Lehet, hogy növekedési ugrás?

Figyelt kérdés
Eddig csak egyszer evett 2-3 körül, de már két hete többször felkel és addig nem alszik el amíg nem kap enni, tápszeres. Már próbáltam nappal gyakrabban etetni, de nem kér. Elég keveset eszik nappal, lehet, hogy azért mert már kanállal eszik?
2011. dec. 22. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az én 1.5 évesem is kel még enni éjjel :s Őt sem tudom annyira megetetni, hogy ne kelljen fel. Mivel eddig 1X kelt most meg 4X így lehet akár növekedési ugrás is, vagy lehet 6+-os tápszerre kell átváltani.
2011. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha normális mennyiségeket eszik meg éjjel, akkor tényleg éhes és muszáj megetetni.

Ha nappal nem eszik eleget, nem csoda, hogy éjjel éhes. :)

2011. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam csinálta ezt, de ő nyolc hónapos volt és még anyatejes. Aztán jött a tápszer, ami megoldotta ugyan a kérdést, de a kanalas ételek bevezetését nagyon elódázta. Gyakorlatilag minden étkezés után kínáltam tápszerrel, amit ő el is fogadott, így este 8-kor evett utoljára és aludt reggel 6-ig. De még két évesen is napi háromszor tápszert akart inni. Szörnyű volt. Végül is kín keservvel most, 2 év 4 hónaposan elhagytuk a tápszert. Talán végre normálisan el is kezd rágni.
2011. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyan ez volt, 6,5 hónapos a kisfiam. Végre átállt arra, hogy éjjel csak 1* kel enni, de pár napja 2-3* is kelt. Aztán, egyik este adtam neki vacsira főzeléket, + cicit, és csak 5 kor kelt fel reggel. Azóta minden este főzit kap, és csak 5 körül kel. :) Ha hozzátáplálod, próbál ki te is!
2011. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább azon kéne segíteni, hogy nappal az étkezésekkor többet egyen. Lányom is hat hónapos, felébredéstől lefekvésig ötször eszik. Most már csak egyszer kel fel hajnalban, akkor tápszert kap, aztán ha felébredt, 40gramm tejpép 120 mili vízzel, következő étkezés ebéd, valamilyen zöldség plusz heti kétszer husi, utána következő két étkezésnél ismét tejpép, de egyik alkalommal csak 30gramm 90 mili vízzel, és ezt egészítem ki gyümölccsel. Aztán lefekvésnél megint tápszer, és általában el is alszik cumizás közben.


A napközbeni étkezések mindegyike kanállal történik? Az is lehet, hogy nem szereti azt, amit kap. Vagy nem jól van elkészítve. Lányom is csinált ilyet, ami nem ízlett neki, azt nem ette meg.


Remélem sikerül rájönnöd mi lehet a gond, szerintem növekedési ugrásnál sem kéne éjszaka négyszer ennie.

2011. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem NEM azért kel, mert nappal nem eszik eleget. Nálunk 1,5 évesen sikerült leszoktatni az éjszakai evésről. Hiába adtam neki nappal bármit és bármennyit, ébredt éjjel és evett. Nálunk is csak a tápszer után aludt vissza. És ilyen sűrű ébredés akkor volt, amikor a foga nőtt. Hogy álltok a fogzással?

Ha jó súlyban van és nappal eszik eleget, akkor éjjel adhatod neki a tápszert úgy, hogy egyre kevesebb port teszel bele, bár én, csak ahogy írtam 1,5 évesen szoktattam le így az éjszakai evésről. 2 naponta 1-el kevesebb tápszert tettem bele, 1,5 hét alatt leszokott, gond nélkül, de semmi más nem jött be, se víz, se tea, sírni nem akartam hagyni.

2011. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!