Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem lenne elég tejem?

Nem lenne elég tejem?

Figyelt kérdés
5 hetes iszsz babám van. Éjjel 3-6 órákat alszik, ilyenkor jól bedurran a mellem, nagyon jól is lakik rajta. Délelőtt két óránként eszik. Azt vettem észre, hogy ahogy megyünk az estébe, mindig egyre több időt tölt szopizással. Eddig azt hittem, hogy azért, mert ilyenkor nyűgösebb, viszont amikor leveszem fél óra után, ugyanúgy kapkod meg éhes. És alig hallom, hogy nyelne. Sajnos bimbóvédővel szoptatok (már a kórházban ezt vetették velem...), le akarok szokni róla, de üvölt ha anélkül rakom a szájába. Lehet, hogy a bimbóvédő miatt nem termelődik annyi tejem? Szoktam érezni a tejleadót, de ilyenkor délután már csak pár nagy korty jut belőle... így jó sok tejleadón leszünk túl, mire a fáradtságtól kidől... Nem akarok órákat szoptatással tölteni, nem szokott csak úgy komfortszopizni úgy sem. Szerintetek ha sikerülne letenni a bimbóvédőt, akkor ez is javulna? Vagy másoknak is így van, hogy délután-estefelé kevesebb a tej?
2020. márc. 29. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A nem akarsz órákat szoptatással tölteni az nem ilyen egyszeri. Mert van amelyik baba igényli és ha nem kapja meg akkor semmi se jó. Persze azt nem tudom, hogy a te babád is ilyen-e. :)

Általában estére mindenkinek kevesebb a teje, mert ilyenkor inkább a zsírban dúsabb tej van, ami nehezebben jön és van baba akit ez türelmetlenné tesz. Meg ilyenkorra a sok inger miatt a babák is fáradtabbak és ott kaonak megnyugvást. Reggel pl a hígabb, laktózban dúsabb tej van.

A bimbó védő valóban ronthat a szoptatás hatékonyságán. De ez nem szabály. Úgy olvastam, hogy először érdemes fél álomban próbálkozni nélküle.

A van-e elég tejre egyik általad leírt dolog sem egyértelmű nem válasz. Méred a babát? Hetente minimum 140 grammot kéne nőnie (kis kilengés belefér, egyik héten kicsot kevesebb, de behozza másik héten) és napi 4-5 jó pisis pelus kellene legyen. Ez a 2 dolog egyértelmű objektív jele annak, hogy van elég tejed.

2020. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Nehogy elvedd tőle a cicit!!! 😱😱


Azért van ennyit rajta, meg még kéri, mert ilyenkor tájt van a növekedési ugrás!


Szegény gyerek 😱😱 . Éhezni fog mert miattad nem fogja tudni beállítani magának a tej mennyiségét .

2020. márc. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második, te miről beszélsz? 🤣 ki mondta, hogy elveszem tőle? Büfiztetésről halottál már? 🤦

egyébként nem, nincsen növekedési ugrása, az tudom milyen, volt már 3 hetesen. Csak simán lusti ilyenkor és sokáig nyammog rajta.

Elsőnek: azóta próbálom elhagyni a bimbóvédőt, eddig vegyes, de nem adom fel... remélem így jobban fog jönni a tejci.

2020. márc. 30. 01:50
 4/4 khniki ***** válasza:
Estére mindig kevesebb a tej. De szerintem az sem jó megoldás, ha orákig hagyod cicizni. Sajnos nem tudok tanácsot adni, én órára szoptattam.
2020. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!