Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy legyen elég tejem?

Hogy legyen elég tejem?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám és sajnos pótlást kell neki adnom. Nem tudom mit csinálok rosszul . Rengeteget van mellen a pici, másfél 2 óránként biztos szoptatok éjjel nappal, teljesen kiszívja mind a kettőt, de így is egyre többet előfordult, hogy egy órányi szopi után sír hogy még éhes , és simán megeszik 30-40 ml tápit :(

Fejni nem tudok, mert ugye nincs is mit , mindet megissza, tejszaporító teát iszom, rengeteg folyadékot fogyasztok.

Van valami ötletetetek vagy praktikátok? Nagyon szeretném ha csak anyatejes lenne.

A nagyobbikkal sose volt ilyen gondom, ő majd egy éves koráig szopizott.


2020. ápr. 14. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Alkohol mentes barna sör nekem pl segített, de egy két napig csak egy pohárral ittam meg, szénsavas, néztem nem e fáj tőle a pici hasa. Nem fájt, így minden nap megittam egy dobozzal. Csomó, rengeteg tejem lett tőle.

A karamalz italt is írták sokan, de annyira gejj édes íze van, hogy hányingerem volt ha ittam.


Mondják még a köménymagos tojáslevest is, hogy jó de azt nem szeretem.


Illetve, a minimum 4 liter folyadék, sok sok gyumi és zöldség (amitől nem fáj a hasa, erre azért figyelj)

2020. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy òrànàl tovàbb is tarthat a szoptatàs. Technikàja jó, nyelve nincs lenőve?
2020. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tea nekem nem ért semmit, sört nem bírtam meginni, szóval nekem elapadt. Nem is nagyon küzdöttem érte, mert amennyi ideget megettem abban a 2 hónapban még az anyaságot sem élveztem. Ahogy elapadt már sokkal jobb volt. Nem követendő példa csak leírtam a saját sztorim. Barátnőméknél úgy volt h első babánál semmi teje nem, ő mindent kipróbált... mikor megszületett a második baba rá egy évre ömlött a teje, most a 3.baba után hivatalosan is tejleadó, napi 8 dl - 1 l megvan. Ha nem ő mondja a szemembe nem hiszem el. Ilyen is van. Ő azt mondta h amikor már agyban elfogadta az elsőnél h nem megy, hiába görcsöl rajta, utána valahogy megnyugodott és a másodiknál már semmin nem aggódott. Nem volt stressz és jött a tej! Meg azt a tippet adta h szopi előtt fejt le belőle mindig és úgy adta a babának, így jobban beindult neki.
2020. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pótlás helyett próbáld áttenni a masik cicire. Ha az se elég vissza az előzőre. Ha 2 óránként 1 órát eszik az se baj.
2020. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A technikája szerintem jó. Nem mindták hogy le lenne nőve a nyelve. Csak nyammog. Lassan eszik nagyon , bele bele bóbiskol, így egy órát szoptatom kb. Nem nagyon tudom semmilyen praktikákkal se ébren tartani. Mind a kettő melllből, felvàltva pakolaszom egyikről a másikra. De mikor már egy órája ezt csinálom és ordít a mellemen hogy még éhes? Ilyenkor adok neki tápszert.

Meg lehet hogy az is baj, hogy így én pihenni se nagyon tudok. Emlékszem az elsőnél ha nem aludtam nem is volt tejem.

2020. ápr. 14. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Engedd el a dolgot. Ha pótlás kell hát pótlás kell. Szoptass, amennyit sikerül, de ne erôltesd mindenáron.
2020. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!