Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tudnék tenni hogy legyen...

Mit tudnék tenni hogy legyen tejem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapos lesz a kislányom, eddig mindig letudtam fejni egy cumisüvegnyit de most már nem és félek nem lesz elég a kicsimnek 😔

Mit tudnék tenni hogy legyen tejem?


2019. dec. 18. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ne fejj, szoptass! Tanácsadót keress!
2019. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Tedd mellre nagyon sokat! 3 hónapos növekedési ugrás lesz mostanában. Ha hosszan akarsz szoptatni, adj neki mindig cicit, amikor csak kéri! Ha óránként kéri, akkor óránként. Így pár nap alatt felszaporítja a mennyiséget, és beáll arra, amennyire szüksége van
2019. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem lesz több tejed attól, ha félóránként szoptatod. Ez csak a szoptatási tanácsadók mantrája. Csak felszoktatod a babádat vele. Igyál sok tejet, folyadékot és fejd ki min den szopás után.
2019. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem stresszelsz vmi miatt? Nekem amiatt volt kevesebb tejem... Mikor kiiktattam a stressz forrását utána szinte 2x annyi tejem lett...


De ahogy fent írták szoptatás után érdemes utófejni h biztos kiürüljön a melled...

Sok folyadék, pihenés és kevés aggódás... 😉

2019. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ez a 3 hónapos növekedési ugrás, természetes jelenség, ilyenkor a baba nyugtalanabb, többet szopizna, úgy tűnhet, nem lakik jól, nem elég neki. Ilyenkor (feltéve ha addig szépen volt tej és a baba jó technikával eszik) nem szabad megijedni, nem szabad pánikszerűen a tápszerhez nyúlni, hanem sűrűn kell szoptatni, olyan sűrűn, amilyen sűrűn a baba kéri. Így állítja a megnövekedett igényeihez a mennyiséget. A sűrű szoptatással azt üzened a szervezetednek, hogy nem elég a tej (és valójában most nem is elég, de ez a növekedési ugrások idején mindig így van), ezért a szervezeted rá fog kapcsolni, és több tejet fog előállítani. Ezt persze a Te fogyasztásodnak is követnie kell, igyál többet, egyél laktató (de nem kalóriabomba) dolgokat, és az egyik legfontosabb: pihenj, aludj sokat. Nekem még az éjjeli szoptatás is segített, akkor jobban termel a szervezet, valamint a növekedési ugrások idején a felesleg lefejése, hogy a szervezeted állandóan azt az üzenetet kapja, hogy nem elég a tej, termeljen többet.

Hajrá, ne foglalkozz azzal, aki azt mondja, hogy a sűrű etetéssel felkapatod, nem éred el a célod. Dehogyis nem! Nem teszel egyebet, mint kiszolgálod a kisbabád igényeit.

A nővekedési ugrás miatti káosz eltarthat több napig, ne ess kétségbe, szoptass!!!

2019. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok!

Igény szerint szopizik, igyekszem akkor minél többet mellre tenni még ha úton is vagyunk valamerre ☺️

Remélem beáll újra, jelenleg is szopizik. ❤️ Lehet egy kis idegesség volt a napokban az is bezavarhatott, de próbálok nyugodt maradni és pihenni. Számomra most ez a legfontosabb hogy minél tovább tudjam szoptatni a kislányom!

2019. dec. 18. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így, ahogy az #5ös írta. Illetve annyit tennék hozzá, hogy a fejés nem mérvadó, nálunk pl 3 hónaposan állt be a kereslet-kínálat, addig napi 2 dl tejet le tudtam fagyasztani, utána semmit nem tudtam már fejni, de a babám mindig jól lakott, tehát annyi volt, ami neki elég.
2019. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sose tudtam napi 10-20 ml-nél többet lefejni, úgyhogy nem is erőltettem, inkább nem fejtem. Viszont a babám heti 200-250 grammokat hízott, és olyan kis dagadt, hurkás, a doki mindig dicséri milyen jól néz ki, az ismerősök meg kivannak akadva a hurkáin :D
2019. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!