Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás lenne?

Gina0905 kérdése:

Növekedési ugrás lenne?

Figyelt kérdés
1-2 napja észrevettem a babán, hogy nyűgösebb, hamarabb ébred a szoptatási között. Eddig rengeteg tejem volt. Amíg szoptattam egy ciciből addig a másikból kifolyt 20-60ml is most semmi ráadásul két ciciből kell szopizni, hogy elérjük a 40-60 grammot miközben idáig egy ciciből 60-90-et evett. Amikor tudom cicire teszem, hogy hátha ettől több lesz, de nem tudom, hogy most a mennyiség csökken vagy növekedési ugrása van. Hallottam olyat is, hogy növekedési ugrás ál előfordul ilyen. Jelenleg 3 hetes. nem tudom mit tegyek nagyon elkeseredtem egy egy szopizás elhúzódik másfél két órára is. Ha megynomom a mellem jön belőle tej mégse szívja ki vagy nem tudom....nem értem az egészet nem tudom mit rontottam el,nehogy ilyen hamar elfogy a tejem....

2020. ápr. 19. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás. Ha mindig mellre teszed amikor kéri, nem fog elfogyni a tejed, mivel a legtöbb tej szoptatás során termelődik. Igen, ilyenkor sokáig elhúzódnak a szopik, ezt ki kell bírni. Eszedbe se jusson pótolni. Ha kell, legyen egész nap mellen. Igyál sokat, egyél rendesen. El fog múlni, ne aggódj.
2020. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem miért lett kevesebb tejem mint idáig..
2020. ápr. 19. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira utálom első ezeket a tanácsokat. Eszedbe ne jusson pótolni. Talán úgy kene mondani, nem szükséges pótolni, ha kizárólag anyatejjel szeretnéd táplálni a jövőben is. Van egy átmeneti időszak, azon túllendtök és minden visszaáll.

De mi az hogy eszébe ne jusson? Ha akar és úgy dönt, akkor potoljon.

Kérdező minden szopi után mered a babát, vagy honnan tudod, hogy kevesebb a tejed?

2020. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, gondolom hogy szoptatni akarja, azért írtam.

Már mitől lenne kevesebb tejed? Az, hogy sokkal többször kéri, nem azt jelenti, hogy kevesebb a tejed, hanem hogy most több kell neki, mint eddig. A melled pedig szépen termelni fogja, ha hagyod, hogy kapja az ingert=szoptass ahányszor csak kéri a baba.

2020. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen kérem eddig inkább 70-90et mértem most 40-50 között. Nem mértem már egy hete de gyanús lett hogy hamarabb ébredt ezért kezdtem el mérni. Kész idegroncs lettem tőle mert nagyon sok tejem volt most meg valamit elrontottam, hogy nincs annyi. Gondolom a stressz se tesz jót de ez így meg egy ördögi kör
2020. ápr. 19. 12:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul eddig egy mellől etettem most kettőből sikerül ennyit összeszedni
2020. ápr. 19. 12:48
 7/8 khniki ***** válasza:
Először is nyugodj meg! A gyereked nem hal éhen, hisz van tejed. Másodszor, sürgősen hagyd abba a méregetést minden evéskor! Ettől leszel ideges és ettől fog elmenni a tejed. Nekem 5 mellgyulladásom volt, akkor kellett mérnem, de elég hamar abbahagytam, mert tiszta ideg voltam tőle. Fölösleges. Eszik, amennyit eszik. Amíg nő a súlya, van elég pisis pelus, addig ne aggódj!
2020. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha rendszeresen szoptatsz, ritka, hogy elapadjon. De kérj tanácsot szoptatasi tanácsadótól, ha úgy latod a baba nem lakik jól vagy nem gyarapszik.
2020. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!