Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás után lehet,...

Növekedési ugrás után lehet, hogy az a baja, hogy túl sok lett a tejem?

Figyelt kérdés

3 honapos a babám. Igény szerint szoptatom. Gyanús, hogy növekedési ugrásunk volt az elmúlt 1 hétben, mert többször ébredt éjjel, nyűgösebb volt. Most hirtelen sokkal többet aludt éjjel, csomót bukott, az éjjeli nagy alvás után ráadásul jó nagy adagot, amikor a brutál teli mellemből szopizott. Napközben is többször bukott, pedig ez nem jellemző. És többször szopi közben elengedi a cicit és csak néz rám vagy éppen sír ilyenkor.

Szóval lehetséges, hogy túl sok tejet csinált magának és most az a baj?


2019. okt. 13. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hónapos a lányom, pár napja jóval többször kel éjjel, és ma észrevettem, hogy nagyon sok a tejem. Úgy látszik, ez normális dolog akkor :). Amúgy az enyém folyton bukik, már a kórházban egy naposan is bukott.

De akkor visszatérve a kérdésre, valószínűleg a babák provokálják ki a sok tejet :).

2019. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyire erős a tejleado reflexed? Szoptatások alkalmával hány mellből etetsz, illetve milyen gyakran váltasz mellett? Lehet, csak komfortszopizna, mégis folyik a tej.
2019. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem nem különösképp erős, eddig nem volt rá panasz

Nappal 1 mellből etetek, és minden szopinál másik mellet kap. Mivel iszsz baba, mindig kap cicit, amikor csak kéri. Korábban óránként, most már eljutottunk oda, hogy csak 1,5-2 óránként. Persze ilyenkor nem mindig éhes, sokszor csak cumizni akar vagy épp csak szomjas. Cumija nincs, mindig kap cicit, amikor kéri.

Éjjel szoktam 2 mellből etetni, mert csak 1-2 alkalommal kel, és ilyenkor mindkettőt odaadom neki, különben nagyon túltelítődne az amelyik kimaradt. Általában 10 percet hagyom az elsőn, utána átrakom a másikra, ezen kb 15 perc és elalszik. Mindig cicin altatok.

2019. okt. 15. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálsz mindent! Ügyesek vagytok. Valószínűleg, most több lett a tej, de ez majd be fog állni, szerintem pár nap kérdése.

Az én babám is sokszor bukott, főleg este amikor csak komfortszopizott volna, de még a tejleadó reflex beindult, ilyenkor kijött a felesleg. Azt hiszem másfél - két hét volt nálunk, és minden egyes nap /este.

Szerintem nálatok is be fog állni. Amúgy a bukás előtt nyugtalan a babád, esetleg maga a bukás zavarja, utána láthatóan rosszul érzi magát, esetleg sír? Ha nem, akkor csak a felesleg jött ki, ebben az esetben megkönnyebbülnek a babák.

2019. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínű, megkönnyebbül, mert utána vigyorog.
2019. okt. 16. 10:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez jó hír, ha megkönnyebbül. Ha bukás után sírna az gond lenne, mert a gyomorsav bántaná a kis nyelőcsövét, szájüregét, és ez refluxra utalna. Szerintem ne aggódj, ez is el fog múlni!
2019. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!