Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos lesz babám mikor...

4 hónapos lesz babám mikor szokták elkezdeni a hozzátáplálást , szoptatás alatt ?

Figyelt kérdés

#Szoptatás hozzátáplálás
2020. máj. 26. 12:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

5 hónapos és 1 hetes volt a babám amikor almát ettem mellette. Sírt, annyira szerette volna megkóstolni.

Anyukám közölte velem, hogy: nem érdekel a who édes lányom. Reszelsz neki almát Te, vagy reszeljek én? 😅

Most 10 hónapos. Nagyon jó evő, teljesen egészséges.

Szerintem nem kell görcsösen ragaszkodni a 6 hónaphoz. Egy-két kanál almától, krumplitól egy 5 honaposnak semmi baja nem lesz.

2020. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%

Az én lányom a parkban egy kutyakakit vélt felfedezni 5,5 hós korában, hisztizett érte, hogy meg akarja fogni és ha hagytam volna neki, minden bizonnyal meg is kóstolja. Akkor kellett volna adnom neki egy kis kutyagumit, hadd szokja?!

A gyerekek kíváncsiak, de az nem jelenti azt, hogy jót tesz nekik az a dolog, ami után "vágyakoznak". Azért vagyunk felelősségteljes szülők, hogy meghozzunk az ő érdekükben bizonyos döntéseket!

2020. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az alma és a kutyagumi között van némi különbség.

Nem érzem úgy, hogy bármi rosszat tettem azzal, hogy nem vártam meg a WHO bűvös 6 hónapját, hanem már 3 héttel előbb kapott pár kanál reszelt almát ami azóta is a kedvence.

2020. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
Hat mindig vannak ilyen felkapott irányzatok, ami sokak szemében olyan mint a Szentírás es kioktatja, leszolja, aki máshogy gondolja. De az élet minden területén ilyenek az emberek.
2020. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 khniki ***** válasza:
52%
A te gyereked, akkor kezded el, amikor akarod. Én sem szeretem a mindentudó szuperanyuk oltogatásait. Nyugodtan pontozzon le, aki akar, a kisfiam 4 hónaposan váltotta ki az első étkezését. Imád enni azóta is mindenfélét, 8,5 hós.
2020. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is muszáj elkezdenem most, 4 hósan. Borzasztó rossz evő. Nem eszi a tápszert rendesen. Úgy néz ki a péppel lelkesebb. A who meg elmehet a sunyiba. A pasijaimat nem váltogattam olyan gyakran tini koromban, mint ezek a szent ajánlásaikat. Plusz ne feledjük, hogy ok egy átlagot adnak meg. A gyerekek nem gépek. Van amelyik érett rá 4 honaposan és van amelyik meg mondjuk csak 8. Ha a gyerek elvan az anyatejen, tápszeren, persze felesleges bizonyos szempontból siettetni, de mi már a 4. tápszernél tartunk és az anyatejet is kiköpte amíg még volt. Hat akkor most mi a lótúrót csináljak vele?
2020. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%
WHO ajánlàs nem vàltozott màr 17 ève; tápszeres babànàl is 6 hònap a hozzàtàplàlàs alsò korhatàra. Nyugodtan etesse előtte aki akarja a gyerekèt, ha emèsztőrendszeri problèmàja, allergiàja lesz miatta aző felelőssége.
2020. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%

17 engem csak az érdekelne, hogy a mi generációnkat már 3 hónaposan hizzátáálták jellemzően mégis sokkal kevesebb az ilyen-olyan érzékeny, mint a mostani iskolások közül. Amikor én voltam iskolás meg kuriózum volt, hogy egy gyereknek bármi baja lenne kajától. Így kb a mogyoró allergia volt a max. De még mindig várom a javaslatod, mit adjak a 4 hónapos gyerekemnek aki az anyatejből és 4 fele tápszerből is a legminimálisabb mennyiséget hajlandó betermelni és nem is hízik elég ütemesen emiatt?! Mert akkor szeretném ha a szent who személyesen jönne ide és szoptatná 6 hónapig, amíg en a karosszékemben koktélozva kacagok az erőfeszítésein.

És az lehet hogy ezt az ajánlását 17 éve fent tartja, de pont ez az a generáció aki soha nem látott mértékben nyavalyás. Nem mondom, hogy emiatt, sokkal valószínűbb a civilizációs, feldolgozott élemiszerek stb. Amit meg úgyis megkap es nem a 4 vagy 6 vagy 8 hónapos korban elkezdett amúgy jó eséllyel bio pürék fogják befolyásolni, hanem a sok szar amit 1-2 éves kora után töm magába és kb nem is tudja elkerülni. 🤷🏼‍♀️ Egyébként pont ma olvastam hogy egy brit-norvég kutatás a halat 4 hónapos kortól ajánlja mert így a legkisebb a kockázata az allergia kialakulásának. A mogyorót és minden allergént egyre korábbról ajánlják. Ha esetleg szent who-d megváltoztatja 17 éves ajánlását akkor onnantól abban fogsz hinni, mint a messiasban?! Kicsit kellemetlen lehet, ha vallás szerű hitedet egyik napról a másikra át kell kapcsolni. Emberek anyák vagytok, ne legyetek már ennyire korlátoltak, higgyetek benne, hogy jobban ismeritek a gyereket, mint a who aki ÁTLAGOT néz. Minden gyerek más. Nincs rajtuk 6 hónapos kapcsoló.

2020. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Hű, te aztán zseniális vagy, hogy a saját mikrokörnyezeted alapján meg tudod mondani, mennyi allergiás volt a te gyerekkorodban a mostanihoz képest. Ez biztosan hitelesebb adat, mint a who kutatási adatai. És biztos sokkal jobb az ezer éves bevett szokás, csak azért mert "jóvoltaz nekünk is úgy annak idején". Vegyük csak nyugodtan semmibe a fejlődő tudományt és a legfrissebb kutatásokat. De azt ugye, tudod, hogy nem csak az allergiákról van szó, hanem mindenféle egyéb emésztőrendszeri problémáról.
2020. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
21%

És ugye azt te is tudod, hogy a who nem az isteni tudás eredője? Rengeteg kutatás lát napvilágot NAPONTA. Köztük olyan is ami pont azt bizonyítja hogy a csecsemőket nem lehet globálisan kezelni, mert akar országonként eltérő hatások érik őket. Ez megvan? Mindegy en vallással nem vitatkozom, tégy úgy ahogy szent who utasít, aztán kicsit szar lesz ha az egyik gyereknél meg ezt az igét hirdeted egy másiknál már másikat kell.(Mert nem egy és nem két anya jár úgy, hogy idő közben változik) És most nemcsak a hozzataplalasrol beszélek hanem úgy általánosságban. A kritikus gondolkodás meg senkinek sem ártott. Persze könyebb benyalni az instant kész válaszokat. És nem a mikro környezetemből állapítom meg, mivel ha az allergenekrol beszélünk, akkor bizony szent who is kezdi egyre előrébb hozni a bevezetési ajánlásokat MINDENRE. Nem véletlen. Egyéb emésztési betegségek? Pl? Pl itt egy naaaagyon gyakran hangoztatott tévhit: TUDTAD?

Tévhit, hogy a csecsemőknek 6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszerük.


Házi gyermekorvosok egyesületének jóváhagyásával készült könyvből. Nem a múlt századból.

Folyamatosan van egy állítás, amit megcáfolnak folyamatosan. Hogy a who épp mit ajánl az 1000 kutatásból az már POLITIKA. De ezt már sokan elmondtak sok helyen. A lényeg hogy 2 hónap akar ide akar oda nagy kárt nem okoz. És igen ezt már az ezer éves tapasztalat is igazolta. Ahogy a folyamatos kutatások is. De a kérdésemre meg mindig nem válaszoltál. De persze nem is vártam. Who erre nem adott ki instant reakciót. En befejeztem, mindenki azt csinál a gyerekével amit akar, de ne állítsunk már be másokat, köztük orvosokat és vedonoket idiótának, mert mást mer gondolni mint szent who. Jezusom.

2020. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!