Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem lenne szabad hogy fájjon...

Nem lenne szabad hogy fájjon a szoptatás?

Figyelt kérdés

6 napja szültem császárral, másnap már mellre is tudtam tenni a babát, igaz 1-2 nap kellett mire bedurrantak és rendesen tudtam szoptatni. Ám még most is az van, hogy mikor elkezdi a szopizást akkor iszonyatosan fáj és tulajdonképpen végig érzem persze nem annyira fájó mint mikor elkezdi de akkor sem fájdalmatlan a dolog. Semmi kellemetlenséget nem lenne szabad éreznem?

Illetve mostanra vettem észre, hogy a bimbóm végén van 1-2 piros pötty. Ez azt jelenti, hogy kezdene kisebesedni a mellbimbóm? 😩


2020. jún. 15. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
De
2020. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindenkinek fájdalmas szinte a szoptatás.
2020. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek kell egy kis idő míg hozzászokik a melle a szoptatáshoz. Akinek érzékenyebb a melle annak több, akinek kevésbé érzékeny annak kevesebb, de semmiképp se 6 nap alatt fog hozzászokni. Inkább 1-2 hónapot mondanék.


A piros pötty még nem utal kisebesedésre, de arra utalhat, hogy érzékenyebb a bőröd, kend be, minden szoptatás előtt, és után, lasinoh mell bimbó védő krémmel, ez 100% természetes anyagból van, nem káros a babára, így nem kell lemosni.


Szoptatási tanácsadó

2020. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
El fog múlni ez a fájó érzés a szopi elején. Nekem kb 3-4 hétig volt. A piros pöttyök nekem is volt,az is elmúlt. Szerintem minden normális amit írtál és vele járója. Mire egy hónapos lesz a babód ez már a múlt. Boldog babázást!
2020. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊
2020. jún. 15. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Amíg nem áll be a kereslet kínálat addig bizony fájdalmas.
2020. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
En csak itt a gyakorin olvasok olyan szuper anyákat akiknek nem faj. 😀 ne aggódj, normális. Majd jobb lesz. Arra figyelj hogy jó melyen kapja be a bimbóudvart is, ne csak a bimbot.
2020. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Hát nekem idővel sem lett jobb.. Borzasztó érzés volt az egész, idegen volt maga a szoptatás és rettentően fájt is, gyomorgörcs kapott el minden etetés elott. Kínoztam magam egy darabig, de aztán úgy döntöttem, hogy itt a vége, nem fogok tovább szenvedni és váltottam tápszerre. Hát az életem legjobb döntése volt, utána minden problémánk megoldódott. Szóval még bármi lehet, de csak azért mert nekem szenvedés volt, nem jelenti hogy neked is az lesz!
2020. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hát nekem az elején kb annyira fájt, és azt éreztem, mintha a gerincemet,és a belső szerveimet akarja kiszívni a baba a mellemen keresztül.De elmúlik.

A mellbimbóra meg ezt használtam:

[link]

2020. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen bekapja az egész bimbóudvart is, akkor csak az első pár szívás kellemetlen, amikor megindul a tej.Ezt leszámítva nekem egyik gyerekkel sem fájt.
2020. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!