Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet enni szoptatas...

Mit lehet enni szoptatas alatt? A babam nagyon hasfajos, mer nem tudom mit egyek. Hogy ne fajjon a pocija

Figyelt kérdés
Kerlek segitsetek, ti miket foztok?
2012. szept. 19. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt biztosan tudod, hogy "K" betűseket (karalábé, kel, karfiol stb.) és hüvelyeseket (borsó, bab) nem javasolnak.

Illetve sokan nem tudják, de vigyázni kell a paradicsommal, a csokival és a sima tejjel is, sógornőm pl. fél éve nem iszik tejet, mert kikészül tőle a kicsi gyomra.

Én nagyon sok leves ettem anno, főzelékeket, fasírtot, Brokkolit, sóskát, spenótot, tököt, cukkinit pl. simán lehet enni.

De az a rossz hírem van, ha ilyen típusú a babád, majdnem mindegy, mit eszel, akkor is hasfájós lesz az első 2-3 hónapban.

2012. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A dokim azt mondta, hogy ami engem puffaszt, az a babát is fogja. De inkább attól lesz hasfájós, mert levegőt nyel és még nem tud úgy böfizni-pukizni.

Én ettem mindent, kb 2hónapig használtunk infoacolt szopik előtt, attól mindig jókat büfizett evés után :) Aztán kinőtte a hasfájós korszakot.

2012. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

S biztos, hogy attól fáj a pocija, amit te eszel?


Lányom nagyon hasfájós volt, én is azt hittem, hogy miattam. Már a végén nem ettem semmit sem jóformán, de a gyerek akkor is üvöltött.

Tehát ő alapvetően hasfájós volt, független attól mit ettem.


Én azt gondolom, hogy azokat hagyd ki az étrendedből, ami téged is puffaszt vagy bánt. De ne vonj meg mindent magadtól.

2012. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajna próbálkozni kell. Viszont ha mindig csak este jön elő a hasfájás, nagyjából ugyanakkor, akkor az nem a kajától van, hanem kólika.

Édeskömény tea, infacol, BioGaia, gripe water - ezekkel próbálkozhattok.


Kitartás, kinövi! :)

2012. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előttem szólót még az espumisannal kiegészíteném, illetve szerintem nagyon fontos a kitartó büfiztetés. Nem csak egy büfi lehet bent, hanem kettő-három is, és ha azok bent maradnak,az is fájhat. Illetve szerintem sem a kaja számít leginkább, hanem egyszerűen a hajlam. 3,max 4 hónapos koráig kinövi. Az enyém 2 általam megevett kajára reagált egyértelműen, az a cseresznye volt, és egy óriás tábla milka. Azon kívül még a töltött káposztára sem, viszont teljesen random szerűen fájt a hasa bármikor.

Tarts ki, nem miattad van! :)

2012. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy nekem van hordozókendőm, és amikor már nem tudtam mit tenni a sírással, felkötöttem magamra, és a hasfájós sírás is elmúlt. Biztos hogy a hasa fájt, igen! Próbáld ki esetleg ha van rá lehetőséged.
2012. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszaitokat, tenyleg mar nagyon dietasan eszek, hogy ne fajjon a hasija a babamnak, de ezek szerint egyeb oka is van a hasfajasnak...
2012. szept. 25. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is hasfájósak voltunk az első nyolc hétben csak visított a kislányom és vállon tartva sétálgattunk vele éjjel nappal és Espumizant adtam neki minden evés előtt,valamennyire segített de azt mondta a védőnő hogy hajlam kérdése és majd kinövi.Kinőtte,most három hónaposan a foga kezd nőni és azért sír.Kitartás.
2012. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Taya válasza:
Tényleg azt gondoljátok hogy amit te megeszel és a gyomrodban és a belekben felszívódik az bekerülhet a tejbe?Akkora baromság mint egy ház!A tejben max az jelenik meg amit a véredben a keringésedben lévő anyagok,fájdalom csillapító hatóanyaga vagy ásványi anyagok vitaminok de neked sem a véredben keringő anyagoktól fáj a hasad hanem a gyomrodba kerülő ott bomló és gázt képző anyagoktól.Egyél bármit ami jól esik és neked jót tesz az a babának is jót tesz.Sajnos a hasfájáson át kell esni és sokat kel maszírozni és büfiztetni a babát akkor van baj ha nem szűnik meg a hasfájás kb 3hónapos korára sem.
2014. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!