Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőszakos leválasztás, mennyir...

Erőszakos leválasztás, mennyire gyakori? Nem árt?

Figyelt kérdés
Egy anyukával beszélgettem, majd mondta, hogy a majdnem egy éves fia nem eszik meg semmit csak az anyatejet, de neki hamarosan vissza kell mennie dolgozni ezért otthon kell hagynia majd (apukával) a gyereket 2-3 napja, hogy leszokjon a ciciről. Ez mennyire bevett módja a leválasztásnak? Sosem hallottam és nagyon brutálisan hangzik. Nem árt ez a gyereknek? Azért itt teszem fel a kérdést, mert az említett anyuka előtt nem szerettem volna ezen így fenn akadni, gondolom tudja mit csinál
2020. jún. 29. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván a gyereknek az árt, hogy 1 évesen nem eszik. Nem az, hogy az anyja elmegy dolgozni.
2020. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Kemény módszer, de ennyi idősen konkrétan mindent kellene ennie a gyereknek, szóval nem a munka, hanem a gyerkőc érdeke is valahol.
2020. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Sokkal előbb meg kellett volna lépni, már vegyesen kellene ennie mindent.
2020. jún. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Az én gyerekeim 1 évesen már az én főztömet ették, persze ami be lett vezetve 6 hónapos koruktól. Szerintem ez így sok lesz a babának hirtelen, se anyatej, se anya, +idegen ételek. Az én lányom is hirtelen vált le, megfázott, nem tudott szopizni, így elapadt a tejem 1,5éves volt, de ő evett rendesen.
2020. jún. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Az én gyerekem sem evett meg semmit kb

Aztán 13 hónaposan hirtelen elkezdett egyik napról a másikra enni.


Előtte mindent megtettem.. már tudom..

Sírtam a stressztől, hogy mit csinálok rosszul, hogy nem eszik.

Kértem tanácsot is a megfelelő helyeken.

Azt mondták engedjem el a témát...


Egyébként 1 éves korig kóstolgatni kell.. tápszeresek, meg jól evő gyerekek esznek rendesen előtte.


A gyerekem 2 éves, még mindig nem akarja elengedni a cicit. / dolgozunk rajta/

Nyilván erőszakkal menne.

Ha nagyszülőnèl alszik is a legnagyobb problémája, hogy nincs .

Eszik mindent, de nem nagy étkű.


Másrészt vag tápszert/ tejitalt vagy anyatwjet 2 éves korug kell kapjon egy gyerek.



Kérdésre konkrétan:


De

Nagyon meg dogja viselni a kicsit..


Egy ekkora gyerek nem napi 6-szor szopizik.. munka mellett is fenntartható a szoptatás..

2020. jún. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

5-ös vagyok


4 napot voltam kórházban... a lányom simán nem szokott le...

2020. jún. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Vannak gyerekek, akik nem fogadjak el, az oke, hogy kellene, de mit csinalsz vele, ha nem eszi meg? 1,5 eves korig nem is olyan ritka ez, mint gondolnank, es nem azert van, mert az anyja tomi a mellet a szakaba, handm mert nem tud mast adni. Sokszor kiderul kesobb ezekrol a gyerekekrol, hogy valamilyen etelre erzekenyek vagy allergiasak. Ameddig nincs valaki benne ebben a helyzetben, addig konnyu azt gondolni, hogy a szulok elrontottak, en sem ugy terveztem, hogy a gyerekem 13 honaposan kezd majd el enni normalisan, kinaltam elotte folyamatosan. Akkor viszont annyira beindult az evokeje, hogy azota sincs vele gond.


Kerdezo, de, szerintem drasztikus. Ennel egy fokkal kevesbe lenne drasztikusabb, ha bekenne valamivel, ami nemizlik neki, es lefejve kezdene el adni, kozben szoktatna at a tapszerre. Gondolom, ugy van vele, hogyha ilyen drasztikusan elveszi tole hirtelen, akkor majd ugyis enni fog, es nincs felkeszulve ra, hogy nem feltetlenul. Remelem, van B terve.

2020. jún. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-os, latom, nem vagyok egyedul.

7-es

2020. jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett,én nem ítélem el sem ezt, sem más anyukát, nekem is van, amiben a gyerekem nem profi és nem tudom mit csinálnék a helyében..ettől függetlenül elég keménynek hangzik, hogy csak úgy eltűnik pár napra az életéből és ahogy írjatok, lehet nem is fog működni
2020. jún. 29. 07:04
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Lányom 1,5 éves koráig nem evett semmit, "pedig" tápszeres volt.

Nem könyörögtünk, nem játszmáztunk, nem nasiztattuk, nem kergettük az asztal körül. Sokszor voltunk kórházban (más miatt), ott külön örültek, hogy még elfogadja a tápszert. És nem azért mert akkor könnyebb etetni. Kórházban nem a dolgozók etetik a gyerekeket. ;)

1,5 évesen aztán elkezdett csipegetni, de azóta is inkább fényevő.

Testvérével mindent ugyanúgy csináltunk, s ő konkrétan zabál, akkora étvágya van. 9 hónaposan ugyanazt, ugyanúgy ette mint mi. És anyatejes mellette iszisz.

De, az erőszakos leválasztás durva, és simán lehet eredménytelen.

2020. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!