Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A brutálisan szetrepedt...

A brutálisan szetrepedt mellbimbó is helyrejon egyszer?

Figyelt kérdés
Iszonyúan szetrepedtek az amugy is nagyon pici mellbimbóim, szinte szetnyilt mindkettő, fél centis repedédek vannak benne. Tovabbra is szoptatok holbbimbóvédővel, hol anélkül, de nagyon fajnak még mindig etetés közben is :( úgy érzem a szoptatás miatt ez egy ördögi kör, mert igy minden egyes etetésnél ujra szetnyilik ami esetleg mar össze akart volna "tapadni". Mit tegyek? Lanolin es tarsai nem segítenek, mar hasznaltam betadinet, lanolint, kalcium kremet, hydrogélt, semmi nem hasznal :(
2020. júl. 4. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Hat en elengednem a szoptatas dolgot,a vegen meg mehetsz rekonstrukcios mutetre,vagy megvarod mig leszakad? Azert vana tapszer,en nem kinoznam magam. Nekem csak verholyagos volt,de en mar akkor lealltam,nem fogok sirva szoptatni a fajdalomtol...
2020. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet, hogy pici a mellbimbód, de fél centis repedés van benne? Az enyém nagyobbacska, kb fél centi magas, kicsit kevesebb, ha merev. Mint egy nagyobb szem borsó.


Nekem is berepedt szoptatás alatt, de ilyen egymilisre kb, viszont mindig visszahegesedett, ilyen sárgás var lett a tetején. Később(miután kiszívta a gyerek és laposból normális lett) helyrejött. Van ez a lila krémméregdrága, 5ezer egy 5 ml dobozkával, de én nagyobb sebre inkább hámosítót kennék, patikában kapni, azzal minden visszagyógyul.


Próbáld váltva mellretenni, hogy legyen esélyük gyógyulni. Jól kapja be a gyerek? Kérj segítséget, ha nem lapos vagy befelé forduló bimbód volt, akkor lehet, hogy azért sebes, mert rosszul kapja be..


Egyébként nem muszáj szoptatni, próbáld ki amiket írtam, a hámosító vagy rossz esetben a lila krém, aminek nem ugrik be a neve, hasznos nagyon.

2020. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még esetleg a garmastant kipróbálhatod, nekem ez nagyon sokat segített, de a lényeg valóban a helyes mellretétel.

Mennyi ideig szoptatod, nem cumizik rajta? Minél rövidebb idő alatt kellene megetetni, hogy több idő legyen gyógyulni és jóóó vastagon kend be és legjobb, ha nem is veszel fel pólót :D

2020. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is igy volt, majdnem le is szakadt mar az egyik bimbom. Minden egyes szoptatasnal sirni tudtam volna. Bimbovedo es kb 4fajta krem sem hasznalt. Mar a furdes es utana a torolkozes is borzalmasan fajt. 1honapos volt a fiam, mikor mar szopi utan vereset bukott vissza. Akkor be is fejeztem, tapszerre valtottunk, es egyaltalan mem bantam meg. Kerlek kedves kerdezo, ne szenvedj, nem er annyit!!
2020. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan durván mély repedéseim nem voltak, csak ilyen kis szolid nedvedző hasadékok, amik csak ritkán véreztek, de eszméletlenül fájt, az első 4 hónap brutál volt, nem bírtam gondolkozni, nem bírtam beszélni szoptatás közben, szörnyű volt. Amikor már teljesen elviselhetetlen volt valamelyik oldalon, akkor azt a mellemet pihentettem 1-2 napig, csak olykor lefejtem, és cumisüvegből adtam a tejet. Hullámzó volt a fájdalom intenzitása, szerencsére voltak jobb napok, amikor csak pár percig éreztem úgy, hogy épp levágják a mellbimbómat szoptatás közben, más napokon viszont azt éreztem, ez még a szülésnél is rosszabb.

Mindenki mondta, hogy hagyjam abba, voltam szoptatási tanácsadónál is, próbálgattunk pózokat, felvágták a babám nyelvét kétszer is, kentem lanolinnal, garmastannal, itthon ruhát már sosem hordtam felül, és semmi sem segített. Azt hittem, sose lesz vége. Aztán 4 hónap után fokozatosan jobb lett, míg nem teljesen elmúlt. 6 hónapig tisztán anyatejes volt, most lett kétéves a gyerekem, még mindig szoptatom. Néha még most is előfordul, hogy úgy szopizik, hogy fájdalmas, de már nem vészesen, teljesen kibírható, és csak ritkán van ilyen, na meg úgyis mindjárt vége ennek az egész szoptatásnak.

Most azt kéne mondanom, hogy lám, megéri kibírni egy ideig, fel a fejjel, jobb lesz az, ne hagyd abba a szoptatást, de nem ezt gondolom. Azt gondolom, hogy ez annyira szörnyűséges tud lenni, hogy aki épeszű, az abbahagyja egy ponton. Nekem mindenféle lelki becsípődéseim vannak a szoptatással kapcsolatban, ezért én megszállottan folytattam, de nem ez a racionális döntés. Ha lesz még gyerekem, és ugyanilyen szörnyű lenne, nem biztos, hogy ugyanezt a döntést hoznám. Traumatikus volt az az első pár hónap. Leírhatatlanul szörnyű. Szerencsére az első gyerekemnél teljesen rendben ment a szoptatás, csak a másodiknál volt ennyire rossz, szóval bizakodhatok, hogy a harmadik megint jó lesz.

2020. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 khniki ***** válasza:
Az egyik mellbimbómmal en is jartam így, hogy nagyon mély seb lett rajta. Sírtam minden szoptatásnál. Végül kértem rá valamit a háziorvostól, Bactroban-t írt fel, ez egy antibiotikum tartalmú krém. Akkor úgy 2 hétig nem szoptattam abból a mellből, csak gyógyítottam és fejtem, hogy ne apadjon el teljesen a tej. Teljesen rendbejött tőle, utána egy hónap alatt a tejtermelés is visszajött.
2020. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 khniki ***** válasza:
Jujujj, 2-tesválaszoló, nem szabad hámosítót használni, mert az a tejcsatornát is elzárja a varral, aztán jön a gyulladás...
2020. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lansinoh krém!!!!!
2020. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját tejem kentem rá és hagytam csupaszon egész álló nap. Cs..csben mászkáltam otthon. 3 nap alatt rendbejött.
2020. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!