Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt fluor tabletta...

Szoptatás alatt fluor tabletta az anyuka fogerősítésére?

Figyelt kérdés
Lehetne ilyen fogerősítőket szedni?A védőnőm nem tudta megmondani,mennyire hatna ki a gyerekre
2010. aug. 3. 13:11
 1/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
épp most volt a Visegrádi vizes botrány, ami túl sok fluort tartalmaz, ami felnőttekre nem káros, de hét év alatti gyerekekre igen. nem hinném, hogy egy nyomelem ne tudna átmenni a tejbe, tehát én nem szednék a helyedben...
2010. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én pont azt olvastam, h alig van fluor az anyatejben, pedig a fogak kibújása előtt tudna igazán beépülni a fluor a baba fogába.

ebben a cikkben láttam:

[link]

2010. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
persze, kétségtelen, hogy a fluor kell az egészséges fogaknak. de amúgy a szervezet többi részének meg árt. osztálytársnőm kicsi korában kapott kísérleti fluortablettát, egy darab lyukas foga nem volt tinikorában. de akkor szerintetek miért nem etetnek minden gyerekkel? mert a kísérletnek valószínűleg az lett a vége, hogy ártalmas. csecsemőkön meg soha nem fognak kísérletezni (legalábbis remélem), úgyhogy sose fog kiderülni, a tablettát szedő anyukáknak mennyire lesz fluoros a teje és hogyan hat ez a babára. szóval hagyd azt a tablettát, szerintem.
2010. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!