Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig tudtatok fejni/Mi...

Mennyi ideig tudtatok fejni/Mióta fejtek?

Figyelt kérdés
Egy komoly mellgyulladás óta fejek, szopni már nem akar a babám. Meddig lehet fejni gond nélkül? Félek, hogy kikészül a mellbimbóm. Alaptalanul gondolom?
2010. aug. 3. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 4,5 hónapja fejek, a korababám szültése óta, Avent elektromossal. Napi 2 liter tejem van, nincs gind a bimbóimmal, se mellgyulladásom nem volt. Nem úgy tűnik, mintha holnapra elapadna... Szóval szerintem legalább annyi ideig lehet fejni is, mint szoptatni.


A mi esetünkben tovább... Nekünk sem sikerült a szopi sajnos.


De megéri vesződni a fejéssel. Sokkal jobb az anyatej, mint a tápszer, és nem utolsósorban ingyen van.

2010. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hányszor fejsz naponta? Mindig mindkét mellből?

Köszönöm a válaszodat!

2010. aug. 3. 23:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám is korábban született és az elején egyáltalán nem szopott.Ma már tud,csak ritkán van hozzá kedve,kényelmesebb az üvegből(és nekem is jobb,látom mennyit eszik) :) Szóval én 4 hónapja fejek,és mindig miután megettem a babámat,így elkészül a következő kaja.Ha valami miatt kimarad vagy épp nincs elég,olyankor pótolom tápszerrel,de ált. elég.Én minden alkalommal mindkét mellem kifejem,csak így elég.A mellbimbóm nekem volt begyulladva már,de olyankor Garmastan kenőcs,és hamar meggyógyul.
2010. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
megettem a babámat ... az :))))))) ,szóval megetettem ,bocsi :)
2010. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bryonia 15 ch jó mellgyulladásra
2010. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm 15 hónapig fejt (koraszülött babája nem szopott). Eleinte minden etetés után, azaz 3 óránként. U6 hónapig nem is kapott mát a babája. Utána a hozzátáplálás megkezdése után egyre csökkentette az anyatej adását, ahogy kiváltott 1-1 szoptatást. A kislánya 95%-ban anyatejet kapott, csak néha kellett egy kevés tápszer. Még 1 éves kora után is megmarat napi 2 anyatejes etetés.
2010. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5 hónapig fejtem, tettem el a fagyóba. 18 hós a kisfiam, még szopik. 6 hétig minden szopi után kifejtem a maradék tejcsit(egyszerre csak 1 ciciből evett). 6 hét csak este fejtem. sosem volt mellgyulladásom, hála istennek.
2010. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ugyanúgy csinálom, mint a második: minden etetés után kifejem mindkét mellemet, azaz kb háromóránként. Nekem azonban bőségesen van tejem, az unokatesó is ezt kapja, mert az anyjának kevés teje van, és még az anyatejgyűjtőbe is jut. Napi két liter van.

2010. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én voltam félreérthető. Azoknak a válaszára lennék kíváncsi, akik CSAK fejnek, mert egyáltalán nem szopizik a babájuk. Köszönöm az eddigi válaszokat is!
2010. aug. 5. 16:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szia!én az első pillanattól kezve fejtem,mert nekem a szoptatás olyan fájdalommal járt hogy a császár semmi volt ahhoz képest.Nekem úgy állt be a dolog,hogy napi 3x fejtem mindkét mellből,ébredés után reggel,utána kb.1kor,majd közvetlen lefekvés előtt.Nekem naponta 1,5 liter tejem volt ,így bőven tudtam lefagyasztgatni.A mellem sosem gyulladt be,és ezáltal én az Avent elektromos mellszívóra szavazok.Sztem addig fejhetsz amíg akarsz hiszen fejéssel szinten tartod a "keresetet".És nekem úgy apadt el,hogy szép lassan elkezdtem benne hagyni egy keveset,meg csökkentettm pár hét után a számát a fejésnek.Simán elapadt mindenféle tea,krém és gyógyszer nélkük.
2010. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!