Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres anyukák, kizárólag...

Tápszeres anyukák, kizárólag ti nézzétek meg, kérlek! A második babát tudtátok szoptatni?

Figyelt kérdés
Egy hónapig sikerült csak szoptatnom a babámat, az én hibámból is, mert nem tudtam megszeretni a szoptatást. És azóta is negatívan gondolok arra az időre, azóta sokkal nyugodtabb vagyok, és kiegyensúlyozottabb, és úgy érzem a baba is az, pedig állítólag én nem adom meg neki, amit kellene. Azóta tudom, mennyit eszik, mikor, mi a baja, mikor éhes, stb. A következő gyereknél nem tudom, hogyan veszem magam rá a szoptatásra? Volt valaki még így, le tudtátok valahogy győzni az ellenérzést?
2011. febr. 14. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Első kettőt abszolút nem sikerült, a 3. valamit kapott 2 hóig. Nagyon nehezen indult be a tejem, kevés volt és tápi kellett nekik mert elég sokat ettek. És ugye ez egy ördögi kör, ha már adsz tápit akkor nem akar a baba szopni, csak cicizni. Mikor az elején fáj a szoptatás és ideges vagy mert kevés a tej, normális hogy vannak ilyen érzéseid. Nekem is voltak. De mikor meg nem sikerült növelnem a tejcit, akkor meg totál kiborultam és még most is szenvedek attól, hogy nem adtam meg nekik azt amit kellett volna. Depressziós voltam tőle, sajnálom hogy nem kaptam segitséget hozzá. :-(

Ettől függetlenül neked sikerülhet majd a második babát szoptatnod. Sokat ismerek aki az 1. nem tudta a másikat viszont igen. Most élvezd a kisbabád, ha neked igy jobb és nyugodtabb vagy akkor ez a babádra is jótékonyan hat.

Ereszd el a füled mellett a rosszakaró megjegyzéseket mert különben sz@rul fogod magad érezni.

2011. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! sajnos egyik gyerekemet se tudtam sokáig szoptatni (az első 3 hét után fogyni kezdett, a második 4 nap után üvöltött a cicitől, nem szopott tovább).

megértem az ellenérzésedet, de lehet, hogy sikerélményed lesz másodjára és nem lesz semmi gond. ha pedig tényleg rossz és negatív, azaz stresszhelyzetként éled majd meg, azt ajánlom, fejj. Persze ez sok szempontból nehezebb, mint a szoptatás, de annak, aki a szoptatást annyira utálja, ez lehet megoldás. a lelkiismeretteddel nehezebb később elszámolni, ha nem adsz anyatejet a gyerekednek, pedig volt. remélem, érthető voltam :)

én fejtem, amíg tudtam. másodjára szerintem annyi félelmem és ellenérzésem volt, hogy azért nem ment a szoptatás. de fejtem.

2011. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetes a babám, első baba. Sajnos a kórházban nem kaptam elég segítséget ahhoz, hogy szoptatni tudjam, ill. ő is nagyon gyenge volt, ahhoz, hogy szopizzon. A vége az lett, hogy fogyott, besárgult és miután kiengedtek minket a kórházból, azonnal mentünk a Heim Pálba. Ott kiszáradással és éhezéssel kezelték 4 napig. 1,5 liter infúzió ment le a 3 napos babámnak, cumisüvegből kapott tápit, beindult a kis emésztése, elkezdett hízni és 4 nap után kiengedtek minket. Azóta már a szoptatás gondolatától is sírógörcs fog el, hiszen én nem tudtam megfelelően szoptatni, miattam száradt ki és került infúzióra. Úgyhogy úgy döntöttem nem szoptatok, viszont nekiálltam fejni. És lett tejem. Most dupla annyi mennyiség van, mint amennyi kéne, fagyasztom is bőszen. Napi 4x fejek, kb. 6 óránként és állandó a tej mennyiségem. Ezzel kihúzzuk 3 hónapos koráig utána meg kiegészítem tápival és 4 hónaposan jöhet a hozzátáplálás.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy fejd és add neki cumisüvegből. Ha belegondolsz így azt kapja, ami számára a legjobb, csak a csomagolás más.

2011. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!