Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fog már beállni az az...

Mikor fog már beállni az az átkozott kereslet-kínálat?

Figyelt kérdés
Lassan ötödik hónapja fejek de még mindig nem állt be a tejtermelés.Sosem érzem, hogy plötyi lenne, még akkor sem ha alaposan kifejem.Nagyjából 250 ml-nél meg szoktam állni, de volt,hogy tovább fejtem és 350 ml-nél álltam le.Ha ezt három óránként nem csinálom meg majd leszakadnak annyira felszaporodik bennük a tej.Olyan kemények lesznek mint a beton.Már nagyon ki vagyok borulva ettől.Közel sem eszik meg ennyit a babám és bőven elég lenne fele is neki.
2010. aug. 4. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A fejéstől ilyen sok a tejed. A fejés is kiváltja a tejleadó reflexet, tehát tulajdonképpen a szervezeted azt hiszi, hogy annyi tejet kell termelnie, amennyit a baba megeszik+amennyit lefejsz. Szép fokozatosan egyre kevesebbet kellene fejned és szépen lassan el is tudod majd hagyni a fejést. A lényeg a fokozatosság!
2010. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, a fejés csak egyre jobban serkentette, tulajdonképpen egyre több lett.

Végül azt a tanácsot kapjam, hogy naponta 10 ml-rel csökkentsem a lefejt tej összmennyiségét és ez így bejött. Kb 2 hét alatt úgy le tudtam csökkenteni, hogy teljesen beállt a kereslet-kínálat.

2010. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
beválik akkor is ha csak fejek?Sajnos az elejétől kezdve fejek mert nem tudtam szoptatni:(
2010. aug. 4. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igen! Én szoptatás után fejtem, de szerintem ilyen szempontból nincs semmi különbség, hisz a lényege, hogy a cicid úgy érzi kevesebb tejre van szükség, így kevesebbet fog termelni!


Ha mégsem megy, akkor vitesd el gyűjtőbe a tejed, bár én inkább a csökkentésért drukkolok, mert ez nagyon nagy macera így.


Szóval sztem szépen lassan fokozatosan csökkentsd és ha már érzed a javulást, akkor időben is picit széthúzhatod, de azt is csak fokozatosan, 10-20 percenként nővelve a szünetet a fejés között.


Szegény, nem lehet semmi ezt csinálni. Szoptatni azért mégiscsak könnyebb, ez nagyon fárasztó lehet, minden tiszteletem a tiéd!

2010. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ, akkor most kevesebbet fejek le.Nagyon remélem, hogy használ mert már totál kivagyok.Éjszaka amikor a drágám felkel megetetem és utána megyek fejni, majd mosogatás sterilizálás stb. Már hónapok óta napi 4-5 órát alszom összesen szóval kivagyok mint a liba:( Én nem tudom, hogy nekem milyen cicijeim vannak de ezekre sem a kialvatlanság se az nem hat, hogy a gyerek mellett alig van időm enni.Sőt még a mellgyulladások se csökkentették a tejem.A védőnőm azt mondja, hogy ha nem tudná min mentem ill. megyek keresztül, el sem hinné, hogy ennyire nem hat negatívan a

tejtermelésemre semmi. Remélem beválik amit ajánlottatok, mert már nagyon nem tudom mit kezdjek magammal.

2010. aug. 4. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!