Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iqos cigi ugyanolyan káros...

Iqos cigi ugyanolyan káros szoptatás alatt, mint a rendes?

Figyelt kérdés
Tudom ugyanúgy van benne nikotin. 6honapos a kis babám , és egy pár hete sajnos pár szálat elszivok naponta ebből a cigiből. Terhességem előtt 15 évig dohanyoztam, ahogy terhes lettem le is tettem. Viszont most 1 hetet kórházba voltunk és utána rágyujottam 😔 Próbálom csökkenteni , de az a baj egyre jobban kívánom. Még szopizik a kicsi , emiatt is van lelkiismeret furdalásom.. kicsivel azért “jobb” mint a rendes cigi?
2020. szept. 21. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem jobb. Válts tápszerre, ha nem sikerül letenni, így ne szoptass tovább.
2020. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én is azt mondom, ha ennyi önfegyelmed nincs inkább ne szoptasd tovább, így ő is nikotinfüggő lesz és elvonási tünetei lesznek.
2020. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Azonnal tedd le a cigit, vagy kezd el a tápszerezést, ne károsítsd szegény kicsi szervezetét azzal a méreggel! Terhesség előtt 18 évig cigiztem, most 10 hónapos anyatejes babám van, annál Ő sokkal többet jelent nekem mint hogy újra rágyútsak. Az életemet adnám érte, így igazán semmiség megállnom.
2020. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Csatlakozom, ha nem vagy képes letenni, akkor ne szoptass, mert így ártasz neki.
2020. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Mérlegelni kell. Vajon mi tesz jobbat a babának?

Ha anyuka elszív pár szálat vagy sík ideg egész nap ?

Vajon az IQOSban levő károsanyag (csökkentett a normál cigihez képest) hány százaléka jut át az anyatejbe?

Vajon mekkora a különbség ha szoptatás előtt, vagy után cigiznek?

Vajon a statisztikák figyelembe veszik-e azt, hogy a cigi füstje, vagy a tejbe jutó káros anyagok hatnak-e jobban a babára. Az IQOS-nak ugyebár nincs füstje.

Vajon a tápszerben mennyi káros anyag van?

Vajon az IQOS-os anyatej tesz jobbat egy babának, vagy a tápszer.

Szerintem ilyen tanulmányok, statisztikák nem léteznek, úgyhogy minden más csak okoskodás.

Ha választanom kellene, akkor én százszor inkább választanám az IQOS-os anyatejet, mint a tápszert.

2020. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Igen utolsó, válaszd nyugodtan a gyermekednek azt az anyatejet, amiben nem tudod, milyen kemikáliák, a kisbaba fejlődését befolyásoló vegyi anyagok ÉS nikotin van, mint a tápszert, ami egy éveken/ évtizedeken át fejlesztett, szigorú előírásoknak megfelelő, a baba fejlődéséhez a legjobban összerakható (igaz mesterséges) tápszert. A mai tápszerekben az anyai immunglobulinokon kívül tényleg minden benne van már, és nem engedélyeznék, ha ebből bármi káros lenne a babára. Persze, hogy nincsenek ilyen tanulmányok, mert ha logikusan belegondolsz, már maga a feltételezés, hogy egy nikotinos/vegyi anyagos anyatej, vagy egy bevizsgált engedélyezett tápszer-e a jobb...


Számomra visszataszító az olyan bagós, aki keresi a kifogásokat, hogy miért nem teszi le a cigit, ha gyereket vállal. Szegény kisbaba.

2020. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Semmi gond kérdező. Vegyél neki tapszert. 6 hónapig kapott tiszta anyatejet, ezek után pláne semmi hátrány nem érheti a tapszertol. Semmikepp nem adnék neki nikotinnal szennyezett anyatejet, ahogy nem is dohányoznék mellette sem. (Gondolom te sem teszed).
2020. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Vannak tanulmányok. Nem lell senkinek sem hasra ütés szerűen okoskodni.

Le lehet pontozni ha ettől jobban érzitek magatokat. Nem dohányzom amúgy.

[link]

"Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké."

2020. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

#6

Elnézést, igazad van. Én egy kicsit lemaradtam az utóbbi pár év alatt. Mikor az utolsó gyerekünk született (ezelőtt 5 évvel), akkor még nem tartott itt az orvostudomány. Örömmel hallom, hogy azóta sikerült kifejleszteni a teljesen biztonságos, adalékanyag mentes és az anyatejet 100% helyettesitő tápszert. Nem is értem, hogy miért szoptatnak még manapság is az anyukák.

Remélem, hogy az élelmiszeripar is annyit fejlődött azóta, hogy már az ételek sem tartalmaznak olyan káros anyagokat, amik átmennek az anyatejbe. (mert ugye mi van akkor, ha a kérdező anyuka nem eszik bolti szemetet, csak otthon termelt élelmiszert, viszont néha elszív 1-2 szál cigit.)

De ez lényegtelen is, végre itt az anyatejet teljes mértékben helyettesítő tápszer, így már biztonságban lehet minden baba.

2020. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as ez arról szól, hogy dohányzó környezetben és egy csecsemőről akit meg csak szoptatnak. A kérdező gyereke fel éves azaz eszik már mást is. És most már amúgy is az anyatej mennyisége fog csökkenni a rendes kajával szemben. Vagyis ez a tanulmány totál irreleváns egy fel éves szempontjából. Ennek a gyereknek már nem az anyatej lesz a fő tápláléka. Fel év alatt megkapott minden előnyt belőle. Fel éves kor után az anyatej előnyei egyáltalán nem relevánsak már a tapszerrel szemben. Ráadásul a kérdező ertelmezesem szerint nem dohányzik a baba mellett tehát a környezet sem dohányos.
2020. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!