Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés utáni napokban, kórházb...

Szülés utáni napokban, kórházból hazajövet mit ajánlotok, miket egyek majd?

Figyelt kérdés

Szoptatás miatt főleg.

Van ami nem tesz jót a babának?


2020. szept. 22. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Egyénfüggő, hogy mire érzékeny a baba. Magad miatt érdemes sok folyadékot fogyasztanod, egyszerű húslevest pl. Kajából érdemes nem túl zsíros, fűszereset, puffasztót, bár jelenlegi ajánlás szerint bármit lehet enni, csak figyelni kell, hogy valamire érzékenyen reagál-e a baba. Magamból kiindulva több rostot kéne ennem, mert szülés óta a sok üléstől székrekedésem lett, de a baba miatt a rostosat is sokan ellenzik... így én néha Dulcolaxot szedek.

Nekem nagyon hasfájós a babám, de igazából bármit eszek, ilyen, úgyhogy nálunk szerintem a hirtelen túl sok evés a ludas (ömlik a tejem a szájába, még ha fejek is, büfiztetem, tornáztatom, a hasára teszem...).

Amit szoktak tanácsolni még, hogy csökkentsd a tejtermékek mennyiségét, mert az allergizálhat, de elhagyni csak akkor kell, ha egyértelműen allergiás a baba.

A lényeg az egészséges, kiegyensúlyozott, szélsőségektől mentes étkezés, tiltólista helyett én inkább "epe-kímélő" étrendet mondok.

2020. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően mindent lehet ami nem okoz gondot. Hasfájós babával én nem ettem semmi puffasztót. 3 hónapig. Utána mehetett minden.

Ami fontos az a folyadék bevitel. Igyál minél többet.

2020. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
En nem kezdenem korlátozásokkal. Nyilván majd kiderül mire érzékeny a baba ha egyáltalán. Igyál sokat.
2020. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!