Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babának sötétzöld...

4 hónapos babának sötétzöld széklet?

Figyelt kérdés
100% anyatejes, de lassan több mont 4 hete sötétzöld a széklete. Szept.15-én kapott oltásokat, rota ellenit is,utána 1,5 hét múlva felhívtam a doktornőt, írtam a védőnőnek is, azt mondták oltás után ez normális, adjak neki BioGaiat (kapott az elött is, de elfogyott, nem vettem utána másikat, mert nem volt hasfájós, minden rendben volt az emésztésével). Vettem, kapja azóta minden nap, de nem változott semmi. A védőnő, doki semmit nem mondd. Egyébként jó kedvű, nem hasfájós azóta sem. De mégis aggaszt hogy ilyen neki, elötte sárga volt neki mindig. Mitől lehet?

2020. okt. 3. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint eszik a baba?

Az emésztetlen laktóz színezi zöldre a székletet, ha túl gyakran eszik. Legalábbis nálunk ez volt. Ha megvolt 2 óra a szoptatások között, akkor sárgát kakilt, ha gyakran evett, akkor zöldet.

2020. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
átlag 3 óránként eszik. Van hogy hamarabb, van hogy késöbb. Igény szerinti, de gyakrabban nem kéri.
2020. okt. 3. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]



van egy rész amit kiemelek:előfordulhat gyomor- vagy bélhurut (gasztroenteritisz) és a vakcinában lévő vírus a széklettel ürül.-A gyomor vagy bélhurut pld okozhat zöld kakát.Elvileg a biogaia rendbe kell tegye.Ettől függetlenül nálunk maga a biogaia is zöldre színezte a gyerek székletét és ez biztos, mert ahogy elhagytuk újra normál színű lett.

Lehet, hogy hülyeséget írtam amúgy, nem tudom.Elvileg a védőnő,gyerekorvos is tudni kéné kb milyen mellékhatásokkal lehet számolni egy-egy oltásnál.

2020. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapig az én babámnak is zöld volt, orvos szerint túletettem (ez hülyeség szóval nem izgultam), lassan elmúlt. Ha amúgy nincs rosszul, akkor nincs baj szerintem.
2020. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. okt. 3. 23:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi tejterméket fogyasztasz, esetleg nem ittál most többet?

Nálunk az okozott zöld kakit, ha fél decinél több tejet ittam.

2020. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is így kezdte 1 hónaposan. Mindenki (orvos, védőnő) hülyének nézett, túletetem a gyereket, stb. Akkor kezdtek komolyan venni mikor már vér volt a kakában: tejallergia. 2 hónapja vagyok tejmentes diétán, a gyerek tünetmentes.

Ezzel nem azt mondom, hogy ő is az, hanem azt hogy ha úgy érzed vmi nem oké ne hagyd magad.

2020. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, első körben cseréld le a tejet, én is kókusztejet, mandulatejet ittam, nálunk ennyi elég volt. Tejterméket nem igazán ettem, a tejet tartalmazó egyéb ételek nem okoztak gondot.

Viszont ha továbbra is fennáll, akkor semmilyen tejszármazékot tartalmazó élelmiszert nem lehet fogyasztani, abból pedig jó sok van, szóval címkenézegetés.

2020. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon minimális mennyiségben fogyasztok tejterméket. Kávéba 1 kis korty, egy szelet sajt, de ennél több nem igazán, mert én is érzékeny vagyok a tejtermékekre nagyobb mennyiségben.
2020. okt. 4. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!