Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor ha a kezdetektől...

Mi van akkor ha a kezdetektől fogva nincs elég tejem, és nem tudom táplálni a babát? Már a szülésre be kell készíteni valamiféle tápszert neki ilyen esetre?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Kórház függő, mit csinálnak. Van ahol adnak tápszert míg beindul a tej, van ahol semmit.

A kisbaba gyomra születésekor akkora mint egy meggy. Nem kell hogy ömöljön a tejed. Később pedig a sok mellre tétel segít felszaporítani a tejet

2020. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Na várjunk csak.. Ha még szülés se volt akkor honnan tudod, hogy nem lesz elég tej?
2020. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez csak egy mi van akkor HA -kérdés akart lenni.
2020. okt. 12. 14:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Bár ahogy nézem így is tettem fel a kérdést. Szóval nem értem a felvetésed kettes válaszoló
2020. okt. 12. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja akkor félreértettem. Szülésre nem kell szerintem, nem igy kell hozzá állni. Ha első gyerek akkor akár érdemes segítséget is kérni.
2020. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Ez tőled függ. Ha nem akarsz küzdeni a szoptatassal, ha nem megy, vigyel tapszert, mert szarakodni fognak veled (nincs joguk egyébként megtagadni, ha kéred, a betegjogi képviselő sűrű emlegetése néhol szükséges). De en inkább vittem, mert a tokomnek lett volna kedve velük vitatkozni az éjszaka közepén amíg ordít a gyerek.

Egyébként nem volt rá szükség, de en mindenkinek azt mondom, vigyen. Végighallgattam egy szerencsétlen vergődését a nővér pultnál éjjel. Elég lehangoló volt...

2020. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiindulva az első gyerekemből (nem volt tejem, de alig kapott pótlást, besárgult, egy hétig voltunk bent) én vittem és jól tettem. Most sincsen tejem, de most 3 nap után jöhettünk haza, mert a gyerek gyarapodott, nem sárgult be.
2020. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7 és hány ilyen sztori van?! Nagyon felháborító. Miért hagyjak inkább kiszaradni meg besargulni a gyereket?! És az a baj, hogy sok anyuka tényleg nincs tisztába a jogaival és inkább zokog a síró gyereke fölött, mert a “noverke” azt mondta. Ismerek olyan sztorit is, ahol konkrétan az intenzíven kötött ki a baba 🤦🏼‍♂️

De amikor en kórházban voltam egyik anyuka gyereke lekerült a Pic-re sárgasággal, teje nem volt, de meg ott is csak a szoptatast erőltettek. Na ő ott mondta, hogy a lóf.nak is van ám vége. Végül adtak tapszert a gyereknek. Nem tudom miért nem lehetett volna ezt meg a baj előtt?

2020. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk szoptatáspártiak. 48 órát vannak benn a babák és az anyák, ez idő alatt nem feltétlenül lövell be a tej. Pótlást csak annak a gyermeknek adnak, amelyiknek az egészségi állapota indokolja, pl. durva sárgulás, alacsony születési súly vagy szopásképtelenség. Szóval ide tápszert nem vittem. Felesleges is, az első napokban pont van tartalékuk. Nekem is szépen belövellt a tejem az elején, pedig a második éjszaka tombolt a babám.


Viszont otthonra vettem, sajnos szükség is lett rá pár héttel később.

2020. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!