Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? 4 hetes a kisfiam....

Sznéni kérdése:

Mit tegyek? 4 hetes a kisfiam. Tudok szoptatni, de kevés a tejem.4 napja kap éjszakára tápszeres pótlást. Kezdetektől bimbóvédővel szopizik, mégis nagyon félek a tápszert cumisüvegből adni neki, mert félek, hogy lusta lesz szopizni.

Figyelt kérdés
A kisfiam egyébként két héttel előbb érkezett, a kórházban az 5. napon indult meg reggelre a tejem, addigra már annyira bestresszeltem, hogy végigsírtam az éjszakákat. A gyerekem éhezett, a kórház viszont annyira szoptatáspárti volt (én is nagyon és megértem, hogy jót akartak), hogy hiába kértem, még egy kis teát sem adtak neki. Nagyon lefogyott, emiatt később is engedtek minket haza. A csecsemős nővérek mutattak sok technikát, segítettek, de a bal mellbimbóm nagyon vaskos volt, a jobb túl puha, emiatt megengedték, hogy használjak bimbóvédőt. Medelásat szereztem be, azt mondták, a za legjobb.Annyira boldog voltam, hogy azzal végre sikerülni látszott a sikeres szoptatás, hogy azóta is azt használjuk. Viszont sokat hallottam arról, hogy a bimbóvédővel való szoptatáskor nem érik olyan ingerek a mellet, mint "natúrban", emiatt előbb elapadhat a tej. Mi észrevettük pár napja, hogy sajnos kevés is neki. Egész nap és éjjel cicin akart lenni, ha nem , akkor ordított. Azt hittük, fáj a hasa, ráfogtuk a frontra stb...De sajnos rá kellett jönnöm, hogy éhes. Két napig sírtam, hogy nem tudom neki biztosítani a kellő mennyiségű tejet. Mindennel próbálkozok, hogy szaporatsam a tejem:tea, homeós bogyó, szopi után fejés, rengeteg folyadék, de sajnos kell az éjszakai pótlás.Most attól félek, ha azt a pótlást, -amiből gondolom idővel majd napközben is kell neki, ha csak nem szaporodik valami csoda folytán a tejem- cumisüvegből kapja, akkor végleg leszokik a ciciről. Én pedig belebetegszem, ha nem jön szopizni. Egyszerűen imádom, mikor ébred és "megérkezik" a mellemre és néz azokkal a kis bogár szemeivel, miközben szívja a tejecskét. Legalább azt a napi kevéskét szeretném megadni neki a tápszer mellett.Ez egyenlőre megnyugtat. Szerintetek, ha amúgy is bimbóvédővel szopizik, akkor nem kavarja meg a cumisüveg? Vagy erőltessem a poharas megoldást? Vagy tanuljunk meg bimbóvédő nélkül szopizni, hátha több lesz a tej? (Próbálta már anélkül is, de csak nyüglődik rajta.)Segítségeteket előre is köszönöm!
2014. jan. 20. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Este ha éhes, egyik mell, másik mell, megint egyik mell, másik mell, megint egyik mell, másik mell.

Ez a legjobb a tejszaporításra, hogy minél többet szívja a cicit, érje az inger!

Na meg egyél sok táplálót!

Tészta, rizs, krumpli.

Napközben minden szopi után fejj, ha csak 5-10 mili marad, gyűjtsd, s este jó lesz pótlásnak!

A lényeg, minél többet szopizzon, annàl több lesz a tejed!

Próbáld elhagyni a bimbóvédőt, jobban tud anélkúl szopizni a baba, hatékonyabban tudja szívni, jobb vákumot tud anélkül csinálni.

2014. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is, NYUGODJ MEG!!!Tudom,nem könnyű,de ez az első lépés ahhoz,hogy jól menjenek a dolgok!Akkor is jó anya vagy ha szoptatsz és akkor is ha tápszert adsz!

Na ha ezt kipipáltuk,akkor mehetünk tovább:) Én mindkét fiamat fél éves korukig bimbóvédővel szoptattam.Az elsőnél még görcsöltem,hogy leszokjunk,nem ment,aztán fél évesen egyik napról a másikra már tudott nélküle szopizni,a másodiknál már nem idegeskedtem.Szóval szoptass nyugodtan azzal,nem lesz baj, nem lesz kevesebb tej!

Semmi baj az éjszakai pótlással,de még nagyon pici a babád!Az első 6 hét,a gyermekágyas időszak minimum arról szól,hogy beálljon a kereslet kínálat,tehát annyi tejed legyen amennyi kell.Nem feltétlen az a baj,hogy kevés a tejed,hanem lehet hogy keveset eszik és hamarabb éhes lesz,nem?Én lehet mérném, de csak akkor,ha ez neked nem okoz újabb frusztrációt,ha e miatt is aggódnál akkor hagyd!Nekem segített,ezért írtam!

Lehet már kapni nagyon jó újszülött cumisüvegeket,amiből nem dől a tápszer, szerezzetek be egy ilyet.De mindig előbb szoptass,és ha úgy veszed észre,hogy közvetlen szopizás után nyügös,éhes,akkor keverj be neki tápszert.De mindig a szoptatás legyen az első!!!Ha viszont megnyugszik a ciciden és legalább 1-1,5 órát elvan utána akkor szerintem nem kell pótlás,ha sír,megint tedd rá a cicidre,de a másikra!Ha kettőből szoptatsz,akkor arra,amiből utoljára evett.

Szerintem a pohár még neki nagyon korai!Korábban jött,pici még,orális inger kell neki!Esetleg azt is kipróbálhatjátok,hogy szopizás után elfogadja-e a cumit.Mert ha igen és cumizásra,ringatásra megnyugszik,akkor tuti nem éhes!!

Hát remélem tudtam segíteni,ne aggódj,minden rendben lesz,és jól csinálod,bele fogsz jönni mindenbe, csak próbálj kicsit lazítani:)

2014. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,igen,ahogy első írja az ivás mellett baromi fontos a fehérje bevitel,egyél rendesen!!!
2014. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2 nap után kezdtem bimbóvédőt használni, mert nagyon fájt, igaz, azzal is. Nálam igaz volt, hogy lecsökkent a tej tőle, pedig az elején rengeteg volt.

Én is mindent bevetettem (az egyetlen tudományosan is hatékony szer a görögszéna, ill. azt hiszem a kecskeruta. Én görögszénát szedtem (napi akár 6 tbl), a másikban azért nem vagyok biztos. És az tényleg segìtett. De az esti tápszert csak akkor tudtam elhagyni, amikor bimbóvédő nélkül mertem szoptatni. Akkor 1 nap alatt annyi tejem lett, hogy az arcába spriccelt :)

Mivel azt ìrod, Neked muszáj a bimbòvédő, nem tudom, hogy lehetne elhagyni. Esetleg szoptatási tanácsadó segìthet. De van, akinek olyan a melle, h tényleg csak azzal megy. Azért próbálkozz nélküle is.

Nálunk a cumisüveg nem zavart be, Mam-osat használtunk, annak jó az alakja.

Kitartás!

2014. jan. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először meg kellene nyugodnod és kipihenni magadat amennyire lehet. Ez is segít a tejtermelésben. A bimbóvédő nem ördögtől való dolog és 9+10 hónapig szoptattam azzal, mert anélkül nem ment. A pótlás se ördögtől való. Tedd minél többet mellre, tanuljatok. Én is kínlódtam az első gyerekemnél, annyira akartam. Egy pár hét után éreztem azt, hogy menni fog, akkor megnyugodtam. Ha előbb gondolkozok, lehet hogy én is kerestem volna szoptatási tanácsadót. Egy telefont neked is megérne, az lll-nél segítséget kérni.
2014. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépek köszönöm a kedves, nyugtató szavaitokat, valóban az lenne a legjobb, ha valahogyan meg tudnék nyugodni. Most azon vagyok és ezt főleg most Nektek köszönhetem.Megfogadom és kipróbálom a tanácsaitokat. Egyébként vettünk mi is 3 féle cumisüveget, a MAM-os cumija nagyon hasonlít a mellbimbóhoz, arra gondoltam, ha sikerülne letenni a védőt, akkor abból próbálkoznánk pótolni, a bimbóvédőhöz pedig a másik,egy Dr Browns nevezetű cumisüvegünk cumija hasonlít, most egyébként ebből adom neki a pótlást, kipróbáltam mindegyik cumisüvegünket és ebből olyan lassan jön, hogy az éjszaka 100 ml-t 3/4 óra alatt szívott ki belőle, szóval dolgozott reggel a cicin is.Csak tudjátok, már azért is elkeseredtem, mert volt, aki azt mondta, hogy az is baj (tejügyileg), hogy 30 éves vagyok, késői gyerek, minden macerásabb.(Egyébként azért szültem most, mert most jött össze.)Mégegyszer köszi nektek mindent!
2014. jan. 21. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, ne viccelj, a korodnak semmi köze a szoptatási nehézséghez. Ezt meg kell oldani és kész. Én majdnem 34 évesen szültem az elsőt, 36,5 voltam a másodiknál. A nagyobbnál küzdöttem a szoptatással, tanultuk, a másodiknál könnyebb volt, ő egyből rákapott, én meg már nagyjából képben voltam. De szerintem semmi sem megy nehezebben 30 felett, mint fiatalabban. Én fizikailag sokkal jobban voltam a második gyerek születése után, mint a majd' 10 évvel fiatalabb szobatársam, szintén második gyerek után. Nem ettől függ.

A Medela bimbóvédő szerintem is a legjobb. Esetleg azt nézd meg, hogy melyik méret van, lehet belőle kétfélét is kapni. (5.vagyok)

2014. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 napig hagyták éhezni????Hát gratulálok.Ok szopizzon a baba én is ezt támogatom,félreértés ne essék,de ez azért kicsit sok idő szerintem.Amúgy nyugodj,meg ez az első.Tedd minél többször a melledre és ha már kicsit nagyobb és ügyesebb lesz,a bimbóvédő nélkül is tud majd szopizni.A tápszert lehet csőrös itatópohárból adni,vagy rendes pohárból.vagy nagyon jó cumisüvegek vannak,amik hasonlóan működnek mint az anyamell.Pl nagyon jó a medela cumisüveg is,mondjuk nagyon drága.Amúgy azt már próbáltad,hogy fejsz?Még az is segíthet,meg lehet,hogy van még ott tejcsi,csak nem tudja kiszopizni az egészet.Ha a szopizások után még alkalmanként le tudnál fejni akár 10-20 ml-t akkor éjszakára lehetne neki azt adni és nem kellene tápszer.Sok sikert
2014. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!