Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor szoptatok mindkét...

Amikor szoptatok mindkét mellből kell, vagy csak az egyikből?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok, 9 hónapos terhes, tudni szeretném, mire készüljek. :)


Szoptatáskor ugye egyszerre csak egy mellből tud szopni, de mi van a másik mellel? Abból is szopik, vagy ha nem, akkor a másik mellből fejjem le a tejet? Ki hogy szoptat, kinek mi vált be?


2020. nov. 16. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Váltogatod. Mondjuk reggel 7kor a bal, 9kor a jobb, stb.
2020. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Ha az egyikből épp szopizik,akkor a másikból nekem kb.priccol a tej,leadóreflex közben. Kezdőként elcsúszott a melltartóbetét és úsztam a tejben vagy a gyerekem úszott. Najó,néha ma is megesik. Míg kisebb volt váltogattam, mára néha kevés neki az egyik és mindkettőt kieszi. Nekem is jó így,mert nem kell fejni,nem feszül a cicim. Bár az én fiam sose evett 3 óránként, ha nyügi akkor feszt rajtam lóg, de ha nyugodt is max 2 óra telik el..

Ha a te babád jó alvó lesz és akár 4-5 órát is alszik, akkor érdemes fejni,hogy serkentsd a termelést és ne fájjon a cicid.

2020. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Az én lányom 10 napos. Császárral született ami miatt kèsőbb lövellt be a tej és ráadásul be is sárgult, úgyhogy tápszert kapott az első pár napban. Próbálkozunk itthon a szopizással de csak a jobb ciciből hajlandó szopizni, de azon is bealszik 5 perc után, úgyhogy nekem marad a fejès. Egyébkènt èjszaka ha felkel ès nyüszög akkor beindul a tej és átüt a pizsimen.
2020. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat egy evésre mindig csak egy mellből szoptattam. Az elején a másik mellemből fejtem utána egy picit, hogy ne durranjon szét, de tényleg csak annyit. De ez kb két hét volt csak, utána szépen beállt, nem kellett a másikat lefejni és mindig bőven elèg volt neki egy mellből.

Most a fiam kicsit ügyetlenebb és lusta is, nehezen is ment a szopizás az elején. Csak addig hajlandó szopizni, ameddig nagyon könnyen folyik a tej, szinte magától jön. Így őt egy evésre mind a két mellből etetem. Néha kell csak fejnem.

2020. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Abból szoptatsz majd, amelyikből épp sikerül. Nincs ilyen, hogy melyik mellből KELL szoptatni. Pontosabban van, csak ahány embert kérdezel, annyi féle sziklaszilárd meggyőzőzdést fogsz hallani.
2020. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3as

Próbáld ki,hogy a bal cicidből nyomsz ki tejet a szàjába. Az en fiam meg csak a balból akart enni,már szokja a jobbost is. Ha elutasítja,akkor jön a trükköm és rá is cuppan. Ill.azzal kínàld először,mikor éhes,úgy nem válogat annyit.

Szintén császaros voltam, kellett 5 nap, hogy legyen tejem, a fiam is kapott bent tápszert mert sárga lett.

2020. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én 2 évig szoptattam. Egy evésre 1 mellből. Következő evéskor másik mellből.

Tökéletes volt így.

2020. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Egy évig úgy szoptattam,hogy egy evésre egyik mell,következőre másik mell. Viszont 1 éves kora óta ő választja ki,hogy melyiket akarja. Elképesztő,hogy már ebbe is érvényesíti az akaratát,neki elképzelései vannak és annak úgy kell legyen. Nem mindegy neki melyik mell,még válogat.😁
2020. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is váltott mellből szoptattam/szoptatok már negyedjére:)
2020. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első hónapban váltott mell volt, rengeteg tejem volt. Mikor beállt, akkor az egyik mellel kezdek, mikor azzal végzett, mindig eszik kicsit a másikból is. Következő szoptatasnál fordítva, azzal kezdem amivel befejeztem. Növekedési ugrásoknál többször is kellett alkalmanként jobbra-balra rakosganom hogy jóllakjon. Majd meglátod, nincs rá szabály. 🙂
2020. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!